Po punkty do Legionowa.

Stal w ostatnim pojedynku z Gryfem odniosła kolejne zwycięstwo i podtrzymuje passę 10 meczów bez porażki. W 15. kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi zielono-czarni zagrają z Legionovią w Legionowie. Mecz zaplanowano na sobotę-31.10. na godzinę 14:00. Będzie to kolejna potyczka z teoretycznie słabszym rywalem i tym samym szansa na zdobycie cennych punktów.
Najbliższy przeciwnik Stalówki nie może jak na razie zaliczyć obecnego sezonu do udanych. Po 14. kolejkach drużyna z Mazowsza ma na swoim koncie 15 punktów. To daje obecnie 15 miejsce w tabeli, które jest zagrożone spadkiem. Legionovia wygrała cztery ligowe mecze, trzy razy remisowała i doznała siedmiu porażek. Zespół z Mazowsza zdobył łącznie szesnaście bramek tracąc przy tym dwadzieścia goli. Piłkarze z Legionowa na własnym stadionie odnieśli dwa zwycięstwa, raz zremisowali i doznali trzech porażek, strzelając przy tym siedem bramek i tracąc osiem. Od czerwca tego rogu z zespole już kilka razy zmieniano szkoleniowca : Dariusz Banasik (od czerwca 2015), Grzegorz Białek (od 29 czerwca 2015), Maciej Bartoszek (od 3 lipca 2015), Ryszard Wieczorek (od 16 września 2015). Nie przełożyło się to jednak na lepsze wyniki. Legionovia potrafi zagrać bardzo dobry mecz z czołową drużyną ligi, a potem być bezbarwna w starciu z ekipą z dolnej połowy tabeli. Drużyna z podwarszawskiego Legionowa ostatni ligowy mecz wygrała 3 października z GKS-em Tychy. Potem był już tylko jeden punkt w trzech kolejnych spotkaniach. W ostatniej kolejce Legionovia uległa Zniczowi w derbach Mazowsza 2:1.
Stal Stalowa Wola po 14 rozegranych meczach zajmuje 4 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 24 punktów. Stosunek bramek to 17 strzelonych przy 12 straconych. Podopieczni Jaromira Wieprzęcia odnieśli w lidze sześć zwycięstw, sześć razy remisowali i doznali dwóch porażek. Zielono-czarni od dziesięciu kolejek nie przegrali meczu. Stalowcy rozegrali na wyjeździe sześć spotkań-dwa razy wygrali, dwa razy zremisowali i ponieśli dwie porażki strzelając siedem bramek i tracąc osiem. W trzech ostatnich potyczkach Stal odniosła dwa zwycięstwa- pokonała na wyjeździe Błękitnych(1:2), wygrała z Gryfem (3:0) oraz zremisowała z Rakowem 1:1. Do Legionowa Stalówka pojedzie w lekko osłabionym składzie. Wątpliwy jest występ napastnika Przemysława Oziębały, który to w ostatnim spotkaniu z Gryfem Wejherowo doznał kontuzji. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Oziębała powrócił do gry po jednym urazie i na nowo ma kłopoty ze zdrowiem. Lukę w defensywie po stoperze Michale Bogaczu, który będzie pauzował za czwartą zółtą kartkę w sezonie będzie musiał łatać Grzegorz Wawrzyński.
W poprzednim sezonie Stalówka zremisowała mecz w Legionowie 2:2. Bohaterem zespołu był wtedy Łukasz Sekulski, który w dziesięć minut dwa razy trafił do siatki rywali. W rundzie wiosennej Stalówka okazała się lepsza i wygrała 2:1.
Mamy nadzieję, że Stalówka podtrzyma dobrą passę spotkań bez porażki i poprawi bilans zwycięstw na wyjeździe. Życzymy kompletu punktów w najbliższym meczu.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni