Po punkty do Łęcznej

W sobotnim spotkaniu 24. kolejki II ligi piłkarze Stali Stalowa Wola na wyjeździe zmierzą się z Górnikiem Łęczna. Początek tego meczu o godzinie 17:40.

W ostatnim spotkaniu nasza drużyna zremisowała 2:2 z Olimpią Elbląg. Teraz „Stalówka” ma przed sobą kolejnego wymagającego rywala. Górnik Łęczna to bowiem aktualnie trzecia drużyna w tabeli II ligi, która do prowadzącego Widzewa traci pięć „oczek”.

Piłkarze z Łęcznej są bardzo groźni na własnym stadionie, gdzie w tym sezonie odnieśli siedem zwycięstw, dwa spotkania zremisowali i tylko dwa przegrali.W poprzedniej kolejce Górnicy zmierzyli się z GKS-em Katowice (wicelider) i tę potyczkę przegrali 1:2.

Nie ukrywajmy – w każdym meczu będziemy grali z nożem na gardle, bo musimy gonić przeciwników, musimy punktować, a drużyny nad nami muszą przegrywać. Nie możemy sobie pozwolić, żeby nam odskoczyli. Wiadomo – tabela jest dość spłaszczona i serii zwycięstw możemy wyskoczyć do górnej jej części. Drużyna potrzebuje pierwszego zwycięstwa, które byłoby bardzo dobre ze względu psychologicznego. Myślę, że wtedy byłoby nam już dużo łatwiej grać – mówił przed tym meczem kapitan Stali, Dawid Pietrzkiewicz.

Nasze pierwsze spotkanie w tym sezonie z Górnikiem Łęczna zakończyło się porażką „Stalówki” 1:3. Wtedy to, w 7. kolejce II ligi, na ławce trenerskiej Stali debiutował Szymon Szydełko. Wszyscy mamy nadzieję, że teraz wynik będzie zdecydowanie lepszy, a nasi piłkarze do Stalowej Woli wrócą z tarczą.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni