Po punkty do Katowic.

Przed Nami 23. kolejka spotkań o mistrzostwo II ligi. Już w sobotę Stal wyjeżdża do Katowic gdzie zagra z Rozwojem.
Po 22. rozegranych spotkaniach zespół ze śląska ma na koncie 21 punktów i zajmuje 16. miejsce w ligowej tabeli. Na inaugurację wiosny katowiczanie zremisowali na własnym stadionie z Siarką, następnie niespodziewanie pokonali w Radomiu Radomiak 1:0. To był dobry początek rundy ale w ostatniej kolejce Rozwój przegrał u siebie z Puszczą Niepołomice 0:1. Katowicka drużyna ma w swoich szeregach dobrze znanych na Podkarpaciu zawodników, a trenerem jest wychowanek Czarnych Lipa, były piłkarz między innymi Stali Stalowa Wola, Tłoków Gorzyce, Wisły Sandomierz, czy też KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Tadeusz Krawiec. Barw Rozwoju bronią byli gracze Stalówki: Dawid Przezak oraz Marcin Kowalski.
Stalówka po dwóch porażkach na starcie, wreszcie zdobyła pierwszy punkt na wiosnę remisując z Olimpią Elbląg 1:1. Zielono-czarni po 22. rozegranych meczach zajmują 10. miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Do meczowej kadry zielono-czarnych wracają pauzujący ostatnio za nadmiar żółtych kartek Adrian Dziubiński oraz Konrad Korczyński. Obaj stanowią o sile ofensywnych poczynań Stalówki dlatego fani Stali mogą mieć nadzieję na lepsze poczynania w ataku niż w ostatnią sobotę. Poza grą nadal pozostaje bramkarz Bartosz Koncki, ale między słupkami dobrze spisuje się Dorian Frątczak.
Jesienią Stalówka zremisowała z Rozwojem w Stalowej Woli 0:0. Teraz taki wynik nie zadowoli żadnej ze stron. Stalówka ma zaledwie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową, a Rozwój jest „pod kreską”. Ogólny bilans spotkań pomiędzy tymi zespołami jest korzystny dla Stali, która wygrała 2 mecze i raz padł remis. Bilans goli: 6-1 na korzyść zielono-czarnych.
Miejmy nadzieję ,że zawodnicy zdążyli się zregenerować przed tym ważnym pojedynkiem i w Katowicach powalczą o komplet putnktów.
Szykuje się ciekawe widowisko sportowe.
Kibiców , którzy nie pojawią się na stadionie w Katowicach zapraszamy do śledzenia relacji live w internecie na stronach :
www.lajfy.com , slaskie.tv

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni