Po punkty do Bełchatowa.

W 11. kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi Stal zagra z GKS-em w Bełchatowie.
Spotkanie zaplanowano na sobotę-22 września,  godzina 17:00.
„Zielono – Czarni” w ostatnim meczu zremisowali z Ruchem Chorzów 2:2. Był to pierwszy pojedynek Naszego zespołu pod wodzą nowych trenerów-Wojciecha Fabianowskiego i Pawła Wtorka. Do pełni szczęścia-czyli kompletu punktów, zabrakło niewiele. Stalowcy stracili bramkę na 2:2 w 88 minucie meczu. Po 10. kolejkach Stal zajmuje 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 11 puktów. Po udanym początku sezonu zespół wpadł w dołek. W sześciu ostatnich meczach drużyna zdobyła zaledwie 2 punkty. Czas na przełamanie i zwycięstwo.
GKS Bełchatów po trzech wygranych z rzędu zaliczył potknięcie w Pruszkowie gdzie przegrał w ostatniej kolejce ze Zniczem 1:0. Była to pierwsza porażka tej drużyny w sezonie. Bełchatowianie zapewne będą chcieli się zrehabilitować przed własną publicznością i powalczą o komplet punktów. Po 10. kolejkach zespół gospodarzy sobotnich zawodów zajmuje 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów. Do tej pory GKS rozegrał cztery mecze na swoim stadionie i wszystkie wygrał.
Bilans ostatnich czterech spotkań pomiędzy drużynami wypada na korzyść zespołu z Bełchatowa, który dwa razy wysoko pokonał Stal-5:1 oraz 1:4, dwa razy padł bezbramkowy remis. Stal pokonała GKS 1:0 w sezonie 2008/2009.
Zapowiada się ciekawe widowisko sportowe. Czy piłkarze naszej drużyny pod wodzą nowego trenera – Wojciecha Fabianowskiego przełamią niemoc i zdobędą komplet punktów? Dowiemy się już niebawem.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni