Po komplet punktów do Dębicy

Stal Stalowa Wola w piątek (07.04) zagra kolejny ligowy mecz. Tym razem przeciwnikiem naszej drużyny w wyjazdowym boju będzie Wisłoka Dębica.

Wisłoka w ostatniej kolejce zanotowała pierwsze zwycięstwo na wiosnę wywalczone na murawie, bowiem w pierwszej serii gier po wznowieniu rozgrywek biało-zielono otrzymali trzy punkty walkowerem za mecz z ŁKS Łagów. Ogółem w rundzie rewanżowej Wisłoka zdobyła siedem oczek. Oprócz wygranej z Orlętami Radzyń Podlaski i walkowera nasi rywale podzielili się punktami z KSZO oraz przegrali z Podlasiem Biała Podlaska i Sokołem Sieniawa.

Stalówka z kolei w ostatniej kolejce mierzyła się w meczu na szczycie z Wieczystą Kraków i nieco pechowo straciła zwycięstwo w ostatniej akcji spotkania, kiedy to Maksymilian Hebel doprowadził do wyrównania. Nasi gracze na pewno są mocno podrażnieni po tym pojedynku. – Mecz z Wieczystą to już historia. Teraz gramy z Wisłoką i jedziemy tam po punkty. Cały czas jesteśmy w grze i możemy zrobić to, czego wszyscy od nas oczekują – mówił po ostatnim pojedynku bramkarz Stali Mikołaj Smyłek.

W tabeli obie ekipy dzieli 13 punktów i zarówno Stal jak i Wisłoka mają różne cele, ale potyczki pomiędzy tymi drużynami zawsze były emocjonujące. Zielono-czarni mają na pewno w pamięci przykrą porażkę w poprzednim sezonie, kiedy to Wisłoka wygrała ze Stalą aż 5:2. To była właściwie jedyna przegrana Stalówki w lidze z tym rywalem w ostatnich latach. Pozostałe pojedynki w rozgrywkach o punkty kończyły się remisem lub zwycięstwem Stali.

Wisłoka Dębica – Stal Stalowa Wola
piątek 07.04.2023 godzina 16:30
stadion w Dębicy ulica Parkowa 1
sędzia: Mateusz Bielawski (Katowice)

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni