Piotr Witasik: Na pewno wyciągniemy wnioski

– Trzeba szybko o tym meczu zapomnieć i skupić się na następnych spotkaniach – mówił po meczu z Resovią Rzeszów Piotr Witasik.

Inauguracja nowego sezonu II-ligowych rozgrywek nie potoczyła się po myśli zielono-czarnych. „Stalówka” z Resovią Rzeszów przegrała 1:3. Winę za stratę pierwszego gola bierze na siebie Piotr Witasik.

Nieporozumienie. Ewidentnie moja bramka. Myślałem, że Kali (Krystian Kalinowski – dop.red.) wyjdzie, wypiąstkuje. Chciałem, żeby tak było, ale on nic nie krzyknął. Nieporozumienie. Bramka ewidentnie na moje konto – skomentował nasz obrońca.

Nie tak miało być, nie tak miała wyglądać inauguracja. Wiadomo, że mecz derbowy rządzi się swoimi prawami, ale… Co mogę powiedzieć – zdecydowanie walecznością Resovia nas przebiła i po prostu strzeliła nam bramki tak naprawdę z niczego. To my im sprezentowaliśmy te gole. I niestety przegrywamy – mówił piłkarz.

Resovia po pierwszej połowie prowadziła 2:0. Po przerwie Stal strzeliła gola, ale to drużyna z Rzeszowa ostatecznie wygrała 3:1. – Niestety, taka jest piłka. Gonimy, chcieliśmy dążyć do wyrównania, strzeliliśmy kontaktową bramkę. Dążyliśmy do tego, żeby strzelić jeszcze jedną i niestety przydarzył się błąd w polu karnym i Resovia zdobyła trzeciego gola. Wyciągniemy na pewno wnioski z tego meczu. Trzeba szybko o nim zapomnieć i skupić się na następnych spotkaniach – powiedział Piotr Witasik.

Teraz przed naszą drużyną wyjazdowe spotkanie ze Zniczem Pruszków. – W Pruszkowie też na pewno będzie ciężkie spotkanie, ale tak jak mówię – szybko wyciągnąć wnioski, przeanalizować ten mecz, poprawić błędy, które zrobiliśmy i otwartą, pozytywną głową pojechać do Pruszkowa i walczyć o trzy punkty – podsumował obrońca zielono-czarnych.

 

 

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni