Piotr Witasik: Gra się po to, żeby każdy mecz wygrać

W ostatnim spotkaniu ligowym nasza „Stalówka” przegrała 0:1 z Widzewem Łódź. Przed zielono-czarnymi teraz dwa spotkania z GKS-em Katowice. Najpierw w 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski, a potem w rozgrywkach II-ligowych.

„Stalówka” gola z Widzewem Łódź straciła w samej końcówce spotkania. – Rzut rożny, przegraliśmy pozycję. Dokładnie tego nie widziałem, bo dostałem w głowę i leżałem, ale z tego co słyszałem, to przegraliśmy pozycję, ktoś uderzył, „Kali” jeszcze próbował wybronić, ale poszła dobitka i niestety straciliśmy bramkę. Potem mogliśmy jeszcze doprowadzić do remisu, bo miałem świetną okazję. Przynajmniej powinienem trafić w światło bramki albo zgrywać kolegom wzdłuż bramki. Niestety nie udało się – mówił po meczu Piotr Witasik.

„Stalówka” w starciu z czołowym zespołem II-ligowych rozgrywek zaprezentowała się poprawnie. Zabrakło nam kilku minut, aby w tym meczu wywalczyć co najmniej punkt. – Każdy mecz jest ciężki. Czy to przyjedzie lider, czy wicelider czy drużyna ostatnia lub przedostatnia. Tak naprawdę kto przyjeżdża, to każdy mecz jest ciężki, ale i każde spotkanie jest do wygrania. Uważam, że w meczu z Widzewem minimum powinniśmy wyciągnąć remis, a przy odrobinie szczęścia mogliśmy ten mecz wygrać – komentował obrońca naszego zespołu.

Piotr Witasik w tym spotkaniu często miał okazję do rywalizacji z Marcinem Robakiem, napastnikiem Widzewa i liderem klasyfikacji strzelców II ligi. – Trochę się poprzepychaliśmy, troszkę porozmawialiśmy. Było trochę walki. Fajny pojedynek – opisywał nasz piłkarz.

Teraz przed zielono-czarnymi dwa spotkania z GKS-em Katowice. Najpierw w środę o godzinie o 13:00 w Boguchwale rywalizować będziemy w 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski, a potem w sobotę o godzinie 17:00 zmierzymy się z GKS-em w Katowicach rozgrywkach II-ligowych. – Chcemy te dwa mecze wygrać. Nie patrzymy, czy to jest Puchar Polski, czy to jest liga. Gra się po to, żeby każdy mecz wygrać. Tak będziemy podchodzić do tych spotkań – podsumował Piotr Witasik.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni