Piłkarze Stali zostali wyróżnieni.

We wtorek zostały ogłoszone wyniki 19-go Plebiscytu Echa Dnia. Nagrody przyznawano w trzech kategoriach: 10 najpopularniejszych sportowców roku 2012, trzech trenerów roku oraz trzy talenty roku. Głosowano za pomocą esemesów na kandydatów z powiatu stalowowolskiego i niżańskiego.
Jak już informowaliśmy wśród nominowanych we wszystkich kategoriach byli przedstawiciele pierwszego zespołu Stali. W dziesiątce najpopularniejszych sportowców znaleźli się : miejsce 9-10 to Michał Czarny-w Stalówce od stycznia 2012 roku. Występuje na pozycji obrońcy; 8 Artur Cebula-wychowanek naszego Klubu, obecnie zawodnik Korony Kielce; na miejscu 5 Wojciech Fabianowski- kolejny wychowanek Stali, najskuteczniejszy napastnik w drużynie. Najwyżej, na miejscu 2 uplasował się Przemysław Żmuda, od sezonu 2011/2012 w Stali Stalowa Wola. Występuje na pozycji obrońcy lub defensywnego pomocnika.
Laureatem w kategorii „Sportowy talent 2012 roku” został Dawid Komada. Wychowanek stalowowolskiego klubu, od obecnego sezonu w kadrze drugoligowej drużyny seniorów, występuje także w zespole rezerw Stali w klasie B zajął 3 miejsce. Za Dawida, który wczoraj przeszedł zabieg na kolano, nagrodę odebrał ojciec.
Najpopularniejszym sportowcem 2012 roku został Paweł Kunysz – Kaito Stalowa Wola, brazylijskie jiu-jitsu, 419 głosów. Ma 32 lata, jest kawalerem. Jest także trenerem mieszanych sztuk walki (MMA), brazylijskiego jiu-jitsu i judo. Złoty medalista międzynarodowego turnieju London International Brasilian Jiu-Jitsu Open 2012 w kategorii purpurowych pasów.
Talentem roku została Andżelika Maciąg – Uczniowski Klub Sportowy Gim Tim 5 Stalowa Wola, tenis stołowy. Medalistka mistrzostw Podkarpacia wśród juniorów i seniorów.
Trenerem roku czytelnicy uznali Jadwigę Jankiewicz – Uczniowski Klub Sportowy Gim-Tim 5 Stalowa Wola, tenis stołowy.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni