Piłkarze Stali założyli kolorowe skarpetki

21 marca obchodzimy Światowy dzień Zespołu Downa. Niedługo później 2 kwietnia przypada dzień Świadomości Autyzmu. Zespół Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli i Stowarzyszenie „Nadzieja” zachęca Państwa do przyłączenia się do specjalnej inicjatywy. Wzięli w niej udział piłkarze „Stalówki”.

„Kolorowe skarpetki włóż, a świadomy bądź zawsze” – głosi specjalne hasło. Kolorowe skarpetki nie do pary to bowiem symbol niepowtarzalności.

Na czym polega cała akcja?

„Okażcie otwartość wobec inności i zróbcie wyjątkowe zdjęcie w skarpetkach nie do pary. Niech oryginalne skarpetki będą impulsem nie tylko do rozmowy, ale i do budowania świadomości, tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób z niepełnosprawnością. Do udziału w akcji zapraszamy nie tylko Instytucje, organizacje pozarządowe, ale także społeczeństwo obywatelskie i sektor prywatny. W ten sposób liczymy na podniesienie globalnej świadomości społecznej” – czytamy na Facebooku Zespołu Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli.

W tej specjalnej inicjatywy dołączyli zawodnicy „Stalówki”, którzy solidarnie założyli kolorowe skarpetki.

Jak Wy, drodzy Kibice, możecie dołączyć do akcji? Oto specjalna instrukcja. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału i przesyłania swoich zdjęć:

1. Załóż z bliskimi (rodziną, współpracownikami, przyjaciółmi) skarpetki nie do pary.
2. Zróbcie wyjątkowe zdjęcie za pomocą telefonu lub aparatu fotograficznego
3. Wyślij zdjęcie do 14.03.2021 e-mailem na adres: joanna.nedzynska@gmail.com
4. Zdjęcia zostaną skompilowane w pokaz slajdów i udostępnione na profilu Zespołu Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli i Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Szczególnej Troski „Nadzieja”.
W dniu 21.03.2021 wejdźcie na profil facebookowy Zespołu Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli i Stowarzyszenia „Nadzieja” oraz na stronę: http://www.zss6stalowa-wola.pl/
i oglądajcie prezentację, w której będziecie mogli zobaczyć siebie i innych Przyjaciół.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni