Pierwszy trening Stali.

Podopieczni trenerów Jaromira Wieprzęcia i Andrzeja Kasiaka, piłkarze Stali Stalowa Wola, zakończyli swoje urlopy i we wtorkowe popołudnie stawili się na pierwszych zajęciach przed startem do nowego sezonu.

Piłkarze Stali trenowali na głównej płycie stadionu, z wyłączeniem pól karnych, które są odnawiane. Ich remont miał trwać do 1 lipca, czyli startu przygotowań drużyny Stali do nowych rozgrywek, ale przedłuży się.

W 25-osobowej grupie trenującej we wtorek nie pojawili się żadni nowi zawodnicy. Ci mają przyjechać na środowe zajęcia. Wciąż nie wiadomo, czy nowym napastnikiem stalowowolskiej ekipy będzie gracz Stali Rzeszów, Piotr Prędota. Nieoficjalnie mówi się, że jest on kuszony przez swój obecny klub, który rzekomo jeszcze nie stracił nadziei na utrzymanie w drugiej lidze. W kuluarach można usłyszeć o ewentualnej transakcji przy tak zwanym „zielonym stoliku” odkupienia przez rzeszowską Stal drugoligowej licencji od Kolejarza Stróże.

POSZUKIWANIA NOWYCH

Jak wiadomo, z drużyny „zielono-czarnych” odeszli już Wojciech Reiman, Sylwester Sikorski oraz Wojciech Fabianowski. Na pierwszym treningu zabrakło Damiana Judy. Ze Stalą trenował natomiast Mariusz Sacha. Jego dalsze losy prawdopodobnie rozstrzygną się w najbliższych dniach. W Stali trwają wytężone poszukiwania lewego obrońcy, dwóch środkowych pomocników, a także napastnika. Takie wzmocnienia umożliwiłyby chociażby grę „z przodu” nominalnemu skrzydłowemu, Mateuszowi Kantorowi, który w minionym sezonie zazwyczaj z konieczności był zmuszony do występów w defensywie.

– Do pierwszego sparingu z Wisłą Puławy chciałbym znać 90 procent składu, jakim będę dysponował w nadchodzących rozgrywkach. Naszym nadrzędnym celem jest spokojne utrzymanie się w lidze – mówi trener Wieprzęć.

Jakkolwiek asekurancko brzmią te słowa, jakkolwiek niektórzy będą lamentować, że zespół objął trener, który od razu mówi o walce o ligowy byt, to chcąc być realistą, trzeba skupić się właśnie na takich zadaniach. – Liczę, że do zespołu uda nam się sprowadzić 3-4 zawodników, którzy momentalnie wkomponują się do drużyny – dodał Wieprzęć.

Echodnia.eu

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni