Pierwszy trening Stali

Stal Stalowa Wola rozpoczęła przygotowania do drugoligowych rozgrywek. W czwartek zielono-czarni odbyli pierwszy trening na obiektach przy ulicy Hutniczej.

Na pierwszy treningu pojawiło się ponad trzydziestu zawodników. Część z nich to gracze z kadry z poprzedniego sezonu, część to nowi piłkarze, a część stanowili testowani. Trener Ireneusz Pietrzykowski zdecydował, że jesienią barwy Stali reprezentować nadal będą Mikołaj Smyłek, Jakub Kowalski, Piotr Rogala, Jakub Banach, Bartosz Pikuła, Bartosz Grasza, Arkadiusz Ziarko, Łukasz Soszyński, Tomasz Kołbon, Adam Imiela, Bartosz Pioterczak, Mariusz Szuszkiewicz, Kosei Iwao, Maciej Wojtak, Kacper Wydra, Mateusz Książek oraz Igor Fedejko.

Jeśli chodzi o graczy, których nie zobaczymy już w zielono-czarnych barwach to są to Michał Furman, Łukasz Konefał, Sławomir Duda, Paweł Kucharczyk, Mateusz Hudzik, Bartłomiej Olszewski, Szymon Grabarz, Jakub Lebioda, Filip Szifer, Wiktor Stępniowski oraz Arkadii Filipczuk

Zmienił się również nieco sztab szkoleniowy Stali. Drugim trenerem nadal będzie Maciej Jarosz, trenerem bramkarzy Denis Parechyn, kierownikiem Tomasz Wietecha. Nowymi twarzami są z kolei trener przygotowania motorycznego Paweł Żmuda, Wiktor Kaczyński, który będzie asystentem-analitykiem oraz Aleksander Adamus, który będzie nowym asystentem trenera. Od piątku pojawią się informacje na temat nowych zawodników, którzy dołączyli do Stalówki.

 

Plan sparingów:
– 5 lipca Stal Rzeszów (w Stalowej Woli)
– 8 lipca Broń Radom (w Stalowej Woli)
– 8 lipca Star Starachowice (w Stalowej Woli)
– 15 lipca Resovia Rzeszów (w Stalowej Woli)

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni