Pierwszy trening Stali.

W poniedziałkowe popołudnie piłkarze drugoligowej Stali Stalowa Wola spotkali się na pierwszym treningu po krótkich wakacjach. Sztab szkoleniowy pod wodzą Ryszarda Kuźmy nie próżnował w czasie przerwy od zajęć.
Pierwszym zawodnikiem, który przed nowym sezonem podpisał kontrakt ze Stalówką jest Mateusz Kolbusz. 19-letni obrońca jest wychowankiem Karpat Krosno. Rundę wiosenną sezonu 2015/2016 spędził na wypożyczeniu w Wiśle Sandomierz. W ubiegłym sezonie rozegrał łącznie 21 spotkań na poziomie trzeciej ligi, 7 w barwach Karpat i 14 w Wiśle.
To dopiero początek wzmocnień. Trener Ryszard Kuźma, który wszystko na to wskazuje pozostanie na stanowisku szkoleniowca zielono-czarnych, przyglądał się młodym zawodnikom, grającym ostatnio w trzeciej lidze.
Z zespołem trenował 23 letni pomocnik-Ogrodnik Dawid, który jest zawodnikiem Glinika Gorlice. Na jutrzejszych zajęciach pojawi się Damian Kowalczyk. 20 letni napastnik jest wychowankiem Javorii Jawor z której trafił do Zagłębia Lubin gdzie występował w III ligowych rezerwach. Sezon 2015/2016 spędził w Pogoni Szczecin. W rezerwach Pogoni rozegrał 25 spotkań na poziomie III ligi i strzelił 5 bramek.
Z klubem pożegnali się już: Tomasz Płonka (Raków Częstochowa), Damian Łanucha (Karpaty Krosno), Michał Bogacz, Paweł Giel, Mateusz Kantor (Karpaty Krosno) i Bartosz Maciąg. Ta lista może być jeszcze dłuższa. Więcej na pewno będzie wiadomo po pierwszych zajęciach w tym tygodniu. – W poniedziałek mieliśmy pierwszy trening. O konkretnych ruchach transferowych nie chciałbym mówić, bo kwestie finansowe pozostają w gestii zarządu, prezesa – mówi Ryszard Kuźma, trener Stali Stalowa Wola. – W tym tygodniu, we wtorek oraz w czwartek mamy po dwa treningi. Pierwszy sparing zagramy w sobotę, 2 lipca z Sandecją Nowy Sącz. Godzina i miejsce są jeszcze w fazie ustalania. Wszystko wskazuje na to, że będzie to wyjazdowy sparing. Rozkład kolejnych gier przygotowujących drużynę do sezonu wygląda następująco: 9 lipca: Puszcza Niepołomice, 16 lipca: Radomiak Radom (Puchar Polski), 23 lipca: Stal Rzeszów. Sezon ligowy Stalówka rozpocznie 30 lub 31 lipca wyjazdowym spotkaniem z Odrą Opole. W Stalowej Woli spokojnie pracują w czasie letniego okienka transferowego. Wzmocnienia są konieczne, bo poprzedni sezon nie należał do najlepszych, był fatalny.
– Czasu na budowę zespołu jest mało, ale jesteśmy już po testach. Sprawdzaliśmy tam młodych piłkarzy z niższych klas rozgrywkowych – dodaje trener Kuźma. Patrząc na listę zawodników, którzy już opuścili zespół to trzeba przyznać, że wzmocnienia są potrzebne na niemal każdej pozycji. Od środka bloku obrony po napastnika. Problemów nie rozwiążą powroty z wypożyczeń. Z Avii Świdnik wrócił bramkarz Konrad Zacharski, a z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski defensywny pomocnik Mateusz Jagiełło. Jak na razie nie ma żadnych konkretnych nazwisk, ale na pewno można się spodziewać doświadczonych zawodników, a także zdolnej młodzieży, która powalczy o lepszy wy wynik.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni