Pewne zwycięstwo Stali (skrót+konferencja prasowa )

W 29. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Tomasovią Tomaszów Lubelski. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem „Stalówki”.

W sobotę zielono-czarni rywalizowali z przedostatnią drużyną w tabeli. Mecz rozpoczął się od ofensywnych akcji „Stalówki”. Nasza drużyna szukała okazji na gola. Próby Daniela Świderskiego oraz Wiktora Stępniowskiego nie przyniosły jednak zmiany wyniku.

Stal miała przewagę i atakowała na bramkę przeciwnika. Zielono-czarnym brakowało jednak wykończenia akcji. Aktywny był Łukasz Kacprzycki, który w 32. minucie oddał ciekawe uderzenie głową po dośrodkowaniu Jakuba Lebiody.

120 sekund później zielono-czarni w końcu mogli już wznieść ręce do góry w geście radości. Daniel Świderski po doskonałym podaniu Bartłomieja Kiełbasy przedarł się przez defensywę Tomasovii i zdołał umieścić piłkę w bramce drużyny z Tomaszowa Lubelskiego.

Druga część spotkania rozpoczęła się od ładnego uderzenia głową Świderskiego po dośrodkowaniu Michała Zięby. Tym razem jednak strzał był niecelny. Stal kontrolowała losy tego spotkania i nie dopuszczała do zagrożenia pod własną bramką.

Po godzinie gry nasza drużyna zadała rywalowi drugi cios. Z rzutu rożnego dośrodkował Kacprzycki, a gola strzelił Mateusz Hudzik. W końcówce z dobrej strony pokazali się zawodnicy wprowadzeni na boisko z ławki rezerwowych: Aleksander Drobot świetnie dograł do Sławomira Dudy, a ten tylko skierował piłkę do siatki.

Gdy wydawało się, że ta potyczka zakończy się wynikiem 3:1 dla zielono-czarnych, to w 90. minucie honorową bramkę dla Tomasovii strzelił Mateusz Tomaszewski, który wykorzystał błąd w defensywie Stali Stalowa Wola.

W sobotę zielono-czarni pokonali zatem Tomasovię Tomaszów Lubelski 3:1. „Stalówka” przez całe spotkanie zdecydowanie dominowała nad rywalem.

 

Stal Stalowa Wola – Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:1 (1:0)

1:0 – Daniel Świderski 34′
2:0 – Mateusz Hudzik 60′
3:0 – Sławomir Duda 85′
3:1 – Mateusz Tomaszewski 90′

 

Składy:

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Skrzyniak, Stępniowski (70′ Duda), Hudzik, Wojtysiak, Zięba, Kiełbasa (68′ Grabarz), Stelmach, Lebioda (87′ Barata), Kacprzycki (81′ Szifer), Świderski (81′ Drobot).

Tomasovia Tomaszów Lubelski (skład wyjściowy): Krawczyk – Wolanin, Błajda, Chmura, Tsybulnyk,Dorosz, Smoła, Żurawski, Orzechowski, Pleskacz, Doiteau.

Żółte kartki: Stępniowski, Duda – Chmura, Żurawski.

Sędzia: Mateusz Czerwień (Kraków).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni