Pewna wygrana z rezerwami Korony

Stal Stalowa Wola pokonała na własnym boisku rezerwy Korony Kielce 3:1. Zielono-czarni udanie zrewanżowali się rywalom, za porażkę w rundzie jesiennej. Gole dla Stali zdobyli Duda, Kowalski i Iwao.

Przez zdecydowaną większą część pierwszej połowy inicjatywa należała do Stalówki. Nasi rywale w początkowych fragmentach meczu zostali właściwie zamknięci na własnej połowie, ale zawodnikom Stali nie sprzyjało szczęście i nie potrafili skutecznie rozmontować bloku obronnego rywali. W 20. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Bartłomieja Olszewskiego najwyżej w polu karnym wyskoczył Sławomir Duda i uderzył piłkę głową. Futbolówka obiła się jeszcze od słupka i wtoczyła się do bramki.

Po straconym golu goście ruszyli nieco żywiej do ataku, ale nie mieli zbytnio pomysłu na wyrównujące trafienie. W samej końcówce pierwszej odsłony znowu zrobiło się groźnie pod bramką gości, ale zielono-czarni nie byli w stanie skutecznie zamknąć akcji i podwyższyć prowadzenie, mimo że akcje naszego zespołu były groźne.

W drugiej połowie goście zaczęli mocniej szukając wyrównującego gola. Stal jednak dość dobrze broniła dostęp do własnej bramki i skutecznie przesuwała powoli grę w głąb boiska. Po dziesięciu minutach od wznowienia gry sfaulowany w polu karnym został Kosei Iwao, a pewnie rzut karny wykorzystał Jakub Kowalski. Ta sama dwójka graczy Stali uczestniczyła przy kolejnym trafieniu. Tym razem Kowalski dośrodkował z rzutu rożnego, a Iwao dobrze zamknął akcje i podwyższył prowadzenie Stali.

Korona nie miała już nic do stracenia i zaatakowała praktycznie całym zespołem. Rywale musieli liczyć się jednak z tym, że Stal będzie szukać swoich szans w kontrach. Kilku raz było blisko kolejnych goli dla naszego zespołu, lecz brakowało może nieco szczęścia. Z kolei pod naszą bramką to szczęście nas nie opuszczało. W ostatnich minutach napór Korony przybrał na sile, Mikołaj Smyłek z kolegami robili co mogli, aby uchronić się przed utratą bramki, ale ostatecznie ekipie gości raz udało się wpakować piłkę do siatki zielono-czarnych i spotkanie zakończyło się wygraną Stalówki 3:1.

Stal Stalowa Wola – Korona II Kielce 3:1 (1:0)
1:0 – Duda 20’
2:0 – Kowalski (k.) 56’
3:0 – Iwao 73’
3:1 – Płocica 90’+4

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Kowalski, Banach (85’ Pikuła), Rogala, Olszewski, Soszyński, Kołbon (85’ Pioterczak), Duda (74’ Stępniowski), Ziarko (85’ Wojtak), Wydra, Iwao (76’ Grabarz).

Korona II Kielce: Mamla – Kiercz, Kiełb, Karol Turek, Konstantyn, Szczeboński (82’ Płocica), Radosław Turek (61’ Piotr Lisowski), Dawid Lisowski, Mucha (76’ Shinonaga), Bojańczyk (61’ Rybus), Szulc (61’ Zwoźny).

Żółte kartki: Wydra, Iwao, Banach, Ziarko, Soszyński, Grabarz (Stal) oraz Kiełb, Mamla, Rybus (Korona II).