Pewna wygrana w Sandomierzu

Stal Stalowa Wola pewnie pokonała w wyjazdowym spotkaniu Wisłę Sandomierz 3:0. Gole dla naszego zespołu zdobyli Kowalski, Filipczuk i Duda.

Od pierwszych minut Stalówka narzuciła rywalom swój styl gry. Gospodarze zostali zepchnięci do defensywy. Nasi zawodnicy szukali swoich szans, lecz Wisłę ratował były bramkarz Stali Sebastian Ciołek. Dwukrotnie szczęścia nie miał Wiktor Stępniowski, a raz Kosei Iwao, który jednak nie zdołał trafić w światło bramki. W 18. minucie sfaulowany w polu karnym gospodarzy został Szymon Grabarz a jedenastkę na gola zamienił Jakub Kowalski.

Stal kontrolowała cały czas przebieg gry i tylko pod koniec pierwszej połowy dwa razy zrobiło się nieco groźniej pod bramką strzeżoną przez Mikołaja Smyłka. Gospodarze nie potrafili jednak skutecznie wykończyć swoich akcji. Jeszcze przed przerwą Szymon Grabarz mógł zdobyć drugiego gola, lecz Ciołek znów dobrze się spisał między słupkami. Chwilę po zmianie stron bramkarz Wisły był już bezradny po mocnym uderzeniu z pola karnego Arkadija Filipczuka.

Stal w kolejnych minutach konsekwentnie realizowała założenia taktyczne i nie dopuszczała rywali pod własne pole karne. Co jakiś czas robiło się za to groźniej pod bramką rywala. W 72. minucie rzut wolny na bramkę zamienił bardzo ładnym strzałem Sławomir Duda i stało się już jasne, że zielono-czarni nie przegrają tej potyczki. W doliczonym czasie gry Bartosz Grasza i Mariusz Szuszkiewicz próbowali jeszcze podwyższyć wynik, lecz za pierwszy razem Ciołek zdołał obronić uderzenie stopera Stali a przy strzale napastnika Stalówki uratowała go poprzeczka.

Cieszymy się ze zwycięstwa, aczkolwiek obawiałem się tego meczu. Boisko było trudne, ale poradziliśmy sobie z tymi. Byliśmy ruchliwi i były też sytuacje bramkowe dzięki temu. Ten gola na 1:0 dał nam trochę spokoju, grało nam się łatwiej – powiedział po zawodach szkoleniowiec Stali Łukasz Surma.

Wisła Sandomierz – Stal Stalowa Wola 0:3 (0:1)
0:1 – Kowalski (k.) 18’
0:2 – Filipczuk 52’
0:3 – Duda 72’

Wisła: Ciołek – Krajewski, Sprawka (89’ Bruzda), Solodovnicov, Kałaska, Partyka, Peda (74’ Stępień), Cichoń (79’ Bednarz), Troianovskyi, Persak (79’ Wódz), Sudy.

Stal: Smyłek – Kowalski, Khorolskyi, Grasza, Kucharczyk, Ziarko, Soszyński (84’ Olszewski), Stępniowski (67’ Duda), Filipczuk (84’ Stelmach), Grabarz (77’ Wojtak), Iwao (67’ Szuszkiewicz).

Żółte kartki: Solodovnicov, Partyka, Peda (Wisła).

Sędzia: Kulczyk (Chrzanów)