Paweł Wtorek: Zespół rodzi się na nowo

Stal Stalowa Wola na inaugurację nowego sezonu przegrała 1:3 z Resovią Rzeszów. – Wszystko ustawiła pierwsza bramka – mówił po meczu szkoleniowiec zielono-czarnych, Paweł Wtorek.

Zespół rodzi się na nowo. Gdzie się buduje, kształtuje charakter? Właśnie w takich meczach. Może nam właśnie tego brakowało. Wszystko się tworzy, rodzi dopiero. Troszkę charakterem, konsekwencją, determinacją Resovia nas zwłaszcza na początku przewyższała. Stąd wynika chyba to zwycięstwo – mówił po meczu z Resovią Rzeszów trener naszej drużyny.

Resovia po pierwszej połowie prowadziła 2:0. Po przerwie „Stalówka” strzeliła gola, ale w końcówce meczu padła jeszcze jedna bramka dla drużyny z Rzeszowa.

Wydaje mi się, że Resovia wygrała swoją konsekwencją w grze. Nam tego po prostu zabrakło. Tak naprawdę mecz ustawiła bramka na 1:0. Potem drugi gol, ale ten pierwszy w szczególności. Resovia lubi grać w takich momentach swoją piłką, bardzo konsekwentną w defensywie i próbą szybkiego ataku. Ułożył się mecz zdecydowanie dla nich. Szkoda, bo później mieliśmy jakieś sytuacje, ale na pewno brakuje jeszcze jakości w tej grze – skomentował Paweł Wtorek.

Stal w drugiej połowie zaprezentowała się lepiej niż w pierwszej części potyczki. – Myślę, że stać nas na jeszcze lepszą grę niż w drugiej połowie. Na pewno ciężko się gra, gdy drużyna jest ustawiona na 40. metrze i bardzo dobrze gra w defensywie. Budowanie ataku pozycyjnego to nie jest prosta gra. Wszystko ustawiła pierwsza bramka – podsumował Paweł Wtorek.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni