Ostatni mecz sezonu

Przed naszymi piłkarzami ostatnie spotkanie w sezonie ligowym 2018/2019. W niedzielę na wyjeździe zmierzymy się z Gryfem Wejherowo.

Przed ostatnią kolejką obie drużyny są już pewne ligowego bytu. Gryf zagwarantował je sobie w 33 kolejce sezonu zwyciężając w Pruszkowie Znicz aż 4-1. Wiadomo jednak, że nic tak jednak nie poprawia nastrojów, jak zwycięstwo na zakończenie rozgrywek.

W II ligowej tabeli „Stalówka” jest siódma (48 punktów), a nasz niedzielny rywal zajmuje miejsce trzynaste (40 punktów). Jesienne spotkanie rozegrane w Boguchwale zakończyło się zwycięstwem Stali 4:2. Gole dla naszego zespołu zdobywali: Adam Waszkiewicz (dwie) oraz Piotr Mroziński i Michał Mistrzyk. Dla drużyny z Wejherowa trafili Piotr Kołc i Maciej Koziara.

Bilans pojedynków Stali z Gryfem jest dla nas korzystny. Do tej pory z tym rywalem zmierzyliśmy się siedem razy. Pięć spotkań zakończyło się naszym zwycięstwem i  dwukrotnie zanotowano remis. Z Gryfem jeszcze nie przegraliśmy i w niedzielę dobrze byłoby podtrzymać tę passę.

Niedzielne spotkanie zaplanowano na godzinę 13:00. Jak już wspominaliśmy, będzie to ostatnie spotkanie w tym sezonie ligowym. Liczymy na zwycięstwo, które będzie zapowiedzią dobrej gry naszej drużyny w kolejnym sezonie.

 

Historia spotkań
sezon 2015/16

Stal – Gryf   3-0 (Płonka, Lemanek, Mikołajczak)

Gryf – Stal   1-1 (Bartosiak)

sezon 2016/17

Gryf – Stal   0-1 (Gębalski)

Stal – Gryf   1-0 (Gębalski)

sezon 2017/18

Stal – Gryf   1-1 (Gębalski)

Gryf – Stal   0-1 (Dziubiński)

sezon 2018/19

Stal – Gryf   4-2 (Waszkiewicz 2, Mroziński, Mistrzyk)

Gryf – Stal ???

 

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni