Ostatni mecz sezonu przy Hutniczej.

Dzisiaj o 17:00 w Stalowej Woli zagrają miejscowa Stal i Znicz Pruszków. Obie ekipy plasują się w środkowej części tabeli. Emocji nie powinno więc zabraknąć.

Znicz w ostatnim czasie nie ma dobrej passy. Zespół z Pruszkowa w czterech ostatnich meczach wygrał tylko raz, ostatnio na własnym boisku z Motorem Lublin, a w trzech potyczkach ponosił porażkę. Stalowcy z kolei w sześciu ostatnich grach zainkasowali aż 16 oczek, tylko raz remisując. Dzięki takiej postawie zielono-czarni z miejsca zagrożonego degradacją wspięli się na 10 lokatę ze sporą szansą, aby na zakończenie rozgrywek uplasować się nawet i szóstym.

Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli, mają po 44 punkty i Znicz dzięki zwycięstwu na własnym terenie 3:1 plasuje się o oczko wyżej od Stalówki. Gospodarze niedzielnej potyczki zapewne będą chcieli zwyciężyć aby nie tylko podtrzymać dobrą passę, ale pokazać środowisku w hutniczym mieście, że warto wspierać Stal. Klub ze Stalowej Woli ma bowiem spore kłopoty i może nawet nie przystąpić do rozgrywek II ligi w przyszłym sezonie.

W niedzielnych zawodach opiekun Stali Paweł Wtorek da szansę młodych wychowankom Stali. – Obiecuję, że w niedzielę zagrają kolejni młodzi chłopcy ze Stalowej Woli – mówił po zakończeniu meczu z Olimpią Elbląg opiekun zielono-czarnych.

Obie ekipy powinny do niedzielnej konfrontacji przystąpić w najsilniejszych składach. Pojedynki Stali ze Zniczem zawsze były emocjonujące. W ostatnich jedenastu pojedynkach pomiędzy obiema drużynami sześć razy wygrywał Znicz, trzy razy górą była Stalówka, dwa razy padł remis. W niedzielę każdy wynik jest możliwy.

Stal Stalowa Wola – Znicz Pruszków / nd 09.06.2013 godz. 17.00

Przewidywane składy:

Stal Stalowa Wola: Wołoszyn – Bartkiewicz, Czarny, Bogacz, Kantor, Mikołajczak, Argasiński, Tur, Reiman, Juda, Fabianowski.

Znicz Pruszków: Pazdan – Bochenek, Jędrych, Jędrzejczyk, Tomas, Kucharski, Januszewski, Michalski, Rackiewicz, Banaszewski, Paluchowski.

Sędzia: Paweł Malec (Łódź).

Źródło: Sportowefakty

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni