Osłabiona Stalówka.

Już jutro-25.05. o godzinie 17:00 nasz zespół rozegra kolejne spotkanie o punkty. Niestety w meczu z Garbarnią Kraków nie zagra kilku podstawowych zawodników naszej jedenastki.
Po ostatnich derbach z Siarką w Tarnobrzegu ze składu Stali wypadło trzech piłkarzy, którzy muszą pauzować z powodu nadmiaru kartek: Michał Czarny, Damian Łanucha i Wojciech Fabianowski. Czarny to ostatnio filar naszej defensywy. Jego nieobecność na boisku będzie dużym osłabieniem. Tym bardziej, że potencjalny zmiennik Michała- Przemek Żmuda, jeszcze długo nie wyjdzie na murawę z powodu kontuzji. Popularny „Łanek” pozytywnie spisywał się w środku pola. Trener Wtorek ma duży problem z załataniem dziury na tej pozycji bowiem nie wyleczył się jeszcze Wojciech Reiman, który zaliczył kilka udanych występów w tej rundzie. Wojciech Fabianowski jest jedynym doświadczonym napastnikiem w naszym zespole i jego absencja oznacza, że nie będziemy mieli czym postraszyć rywala. I w tym momencie kolejna zagadka dla szkoleniowca, kim go zastąpić.
W pełni zdrowy nie jest również Sikorski, nadal leczy się Demusiak. Z powodów osobistych zabraknie Popielarza.
br />
Jak widać kłopotów kadrowych nie brakuje. Pełne ręce roboty ma fizjoterapeuta Stalówki – Tomasz Fijarczyk a szkoleniowiec Paweł Wtorek ma ciężki orzech do zgryzienia. Wygląda na to, że w wyjściowej jedenastce należy spodziewać się kilku juniorów a ławka rezerwowych będzie świecić pustkami.
Mijemy nadzieję, że młodzi zmiennicy staną na wysokości zadania i będzie to udany występ w ich wykonaniu. Jest to bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie w lidze. Ewentualne punkty zdobyte z Garbarnią zapewnią nam praktycznie drugoligowy byt. Wszyscy liczymy na pozytywny wynik w tym spotkaniu.
Zapraszamy serdecznie sympatyków piłki nożnej na Hutniczą i życzymy wielu sportowych emocji.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni