Operacja „Wisła”

W niedzielę nasza drużyna rozegra kolejne ligowe spotkanie. Przeciwnikiem Stalówki w wyjazdowym boju będzie Wisła Sandomierz.

Spotkania Stali z Wisłą zawsze były emocjonujące. Mimo iż Wisła od dłuższego czasu zmaga się z różnymi problemami finansowo-organizacyjnymi i co sezon długo jest nie wiadomo, czy zespół przystąpi do rozgrywek, to i tak Wisła potrafi nie raz sprawić psikusa mocniejszym rywalom. Przekonała się o tym i Stalówka, która na wiosnę ubiegłego sezonu przegrała w Sandomierzu. W rundzie jesiennej z kolei było blisko remisu, ale ostatecznie to Stal cieszyła się z wygranej. W sezonie 2020/2021 w Sandomierzu Stal wygrała gładko, ale w Stalowej Woli górą była z kolei Wisła.

Nasi rywale w ostatniej ligowej kolejce doznali blamażu w Kielcach z rezerwami Korony przegrywając aż 0:8. Na własnym stadionie, zamykająca ligową tabelę Wisła, wygrała zaledwie raz, z Sokołem Sieniawa i aż sześciokrotnie schodziła z murawy pokonana. Nieco lepiej ekipa z Sandomierza spisuje się na wyjazdach, ale łącznie klub ma na swoim koncie zaledwie dziewięć punktów. Stalówka z kolei po porażce z Orlętami Radzyń Podlaski będzie chciała wygrać mecz i nie tylko zachować, ale i zmniejszyć dystans do rywali, którzy podobnie jak zielono-czarni potracili punkty. Stal do prowadzącego ŁKS-u Łagów traci jeszcze sześć oczek, lecz w klubie jest sporo nadziei, że na koniec rundy dystans się zmniejszy.

Trener Łukasz Surma w Sandomierzu nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanego Kacpra Myszogląda. Stal w tym spotkaniu jest faworytem. – Kacper wypadł nam na dłuższy czas, nie wiemy kiedy dokładnie wróci, ale to będzie dopiero runda wiosenna. Wraca z kolei Mariusz Szuszkiewicz i będę go brał pod uwagę przy doborze osiemnastki meczowej. Te dwa ostatnie mecze są z cyklu tych, w których uchodzimy za faworyta. To wcale nie będą łatwe pojedynki. Wiadomo też, że Sandomierz leży niedaleko Stalowej Woli i to już powoduje, że ten mecz będzie zacięty. Dodatkowo każdy zespół chce dobrze się zaprezentować i przed zimą poprawić swój dorobek punktowy – podkreślił szkoleniowiec zielono-czarnych.

Wisła Sandomierz – Stal Stalowa Wola
niedziela 13.11.2022 godzina 13:00
stadion w Sandomierzu
ulica Koseły 3A

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni