OPP: O finał ze Spartą

Stal Stalowa Wola nie zwalnia tempa. Już w środę nasza drużyna rozegra kolejny mecz. Tym razem w półfinale okręgowego Pucharu Polski Stal zagra w Jeżowem z miejscową Spartą.

Sparta Jeżowe występuje obecnie w klasie A, gdzie jest wiceliderem rozgrywek. W dziesięciu spotkaniach nasi pucharowi rywale zgromadzili na swoim koncie dwadzieścia punktów, sześć razy wygrywając, dwukrotnie remisując i tyle samo razy schodzili z boiska pokonani. W miniony weekend w lidze Sparta pokonała na własnym terenie Podlesiankę Podlesie 4:0. W pucharowych rozgrywkach w pokonanym polu zostawili z kolei KP Zarzecze, Bukową Jastkowice i w ostatniej rundzie Unię Nowa Sarzyna.

Stalówka miniony weekend również miała udany, kiedy to pokonała w ligowym spotkaniu KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W tym pojedynku kontuzji nabawił się niestety Mariusz Szuszkiewicz. – Ciężko powiedzieć, co będzie z Mariuszem. Nie wygląda to dobrze – mówił po hutniczych derbach z KSZO trener Stali Łukasz Surma.

Zapewne opiekun Stalówki będzie chciał dać nieco odpocząć zawodnikom pierwszego składu tak jak to miało miejsce w poprzednich meczach w ramach Pucharu Polski. – Mamy w kadrze 25 piłkarzy łącznie z bramkarzami. Trzeba rotować, aby każdy mógł być w grze. Musimy dawać szasnę chłopakom, bo sezon jest długi – dodał szkoleniowiec zielono-czarnych.

 

Sparta Jeżowe – Stal Stalowa Wola
środa 19.10.2022 godzina 15:30
stadion Sparty Jeżowe

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni