Nowy sezon,nowe zespoły.

We wszystkich grupach 3 ligi rozstrzygnęły się losy awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Najbardziej znaną marką, która zagra w II lidze wschodniej będzie dwukrotny mistrz Polski, czyli Stal Mielec, która po latach kryzysu wraca na ten szczebel rozgrywek.
To właśnie w tym klubie pierwsze kroki stawiał były prezes PZPN Grzegorz Lato. W Mielcu od dłuższego czasu budował się nowy obiekt. Stadion będzie mógł pomieścić 6,9 tys. fanów.

Pozostałe trzy kluby są znacznie mniej znane kibicom w naszym kraju. Najsławniejsza to Limanovia Limanova. Zespół z Małopolski półtora roku temu awansował aż do 1/8 Pucharu Polski, gdzie nie sprostał Wiśle Kraków. Po raz drugi (wcześniej zrezygnowała) w swojej grupie zwyciężyła Olimpia Zambrów. Podobnie pierwszy raz w historii na szczeblu centralnym zagra Legionovia Legionowo.

sportowefakty/własne

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni