Nieudany debiut trenera(video)

W 21. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Podlasiem Biała Podlaska. To spotkanie zakończyło się porażką zielono-czarnych…

Stal w tym meczu po raz pierwszy poprowadził nowy trener, Łukasz Surma. Uprzedzając fakty, nie był to udany debiut…

Zielono-czarni od pierwszych minut ruszyli do ataku. Już w 5. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Ivan Hladik, lecz bramkarz gości nie dał się zaskoczyć. Niestety w tej sytuacji nasz obrońca nabawił się kontuzji i chwilę później musiał opuścić boisko. Hladika zastąpił Mateusz Hudzik.

Po dobrym początku później tempo gry jednak opadło. Sporo było rywalizacji w środkowej strefie boiska. Brakowało przede wszystkim dobrych okazji strzeleckich. Dopiero już w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy ładny strzał z rzutu wolnego oddał Daniel Świderski. Świetnie obronił jednak Krystian Bartoszek. Pierwsza połowa zakończyła się zatem bezbramkowym remisem.

 

Druga część potyczki rozpoczęła się od ładnej akcji Filipa Szifera, po której niecelnie strzelał Bartosz Marchewka. Następnie Stal śmielej ruszyła do ataku, a goście skupiali się głównie na defensywie.

Pomimo tego w 62. minucie to Podlasie Biała Podlaska strzeliło bramkę. Efektownym uderzeniem zza pola karnego naszego bramkarza pokonał Maciej Wojczuk.

To była jedyna bramka w tym meczu. Stal w sobotę przegrała 0:1 z Podlasiem Biała Podlaska…

Stal Stalowa Wola – Podlasie Biała Podlaska 0:1 (0:1)

0:1 – Maciej Wojczuk 62′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Zieba, Hladik (8′ Hudzik), Pietrzyk, Olszewski (74′ Stelmach), Wojtysiak, Stępniowski (74′ Davidik), Szifer (63′ Wojtak), Jopek, Marchewka (63′ Barata), Świderski.

Podlasie Biała Podlaska (skład wyjściowy): Bartoszek – Salak, Pigiel, Kot, Bahonko, Kocoł, Wojczuk, Chmielewski, Jarzynka, Spring, Andrzejuk.

Żółte kartki: Hudzik, Stępniowski, Jopek – Kot, Kosieradzki, Nieścieruk, Piotrowski.

Sędzia: Aleksander Kozieł (Kielce).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni