Niedzielne spotkania 17. kolejki.

Po serii niepowodzeń i wielkim zamieszaniu Błękitni Stargard wygrali mecz z Legionovią Legionowo. Nie są już czerwoną latarnią II ligi, ponieważ wyprzedzili Gryfa Wejherowo i Nadwiślana Góra.

Zakończyła się ostatnia kolejka przed półmetkiem sezonu. Sobota była dniem, w którym dużo wydarzyło się na górze tabeli, natomiast w niedzielę doszło do przetasowań w strefie spadkowej. Z ostatniego miejsca uciekli Błękitni Stargard Szczeciński.
Błękitni wracają w dobrych humorach z Legionowa, gdzie wygrali pierwszy w sezonie mecz na wyjeździe. Na ławkę wrócił Krzysztof Kapuściński, a jego drużyna zdobyła dwa gole po przerwie. Drogę do bramki znaleźli weterani Michał Magnuski i Maciej Więcek. Legionovia Legionowo potrafiła odpowiedzieć tylko golem Rafała Jankowskiego z rzutu karnego.

Drużyna ze Stargardu przełamała się po paśmie niepowodzeń i wyprzedziła w tabeli dwóch innych kandydatów do spadku. Na dno spadł Gryf Wejherowo, który nie poszedł za ciosem i został zdemolowany 0:4 przez ROW 1964 Rybnik. Piotr Rzepka zapowiadał, że po przełamaniu, będzie mógł spokojniej popracować z podopiecznymi, ale szybko ten komfort stracił.
Przedostatni w stawce jest Nadwiślan Góra, który przegrał u siebie 0:2 ze Zniczem Pruszków. Drużyna z Mazowsza to jedyna, która od początku sezonu nie poległa na wyjeździe. Specyficzny scenariusz miało starcie Radomiaka Radom z Puszczą Niepołomice. Nie padł nawet jeden gol, natomiast sędzia pokazał 13 żółtych i 3 czerwone kartki.
Niedziela w II lidze:

Gryf Wejherowo – ROW 1964 Rybnik 0:4 (0:3)
0:1 – Gabriel Nowak 12′
0:2 – Paweł Mandrysz 29′
0:3 – Marek Krotofil 36′
0:4 – Szymon Popiela 83′

Legionovia Legionowo – Błękitni Stargard Szczeciński 1:2 (0:0)
0:1 – Michał Magnuski 56′
0:2 – Maciej Więcek 69′
1:2 – Rafał Jankowski (k.) 77′

Nadwiślan Góra – Znicz Pruszków 0:2 (0:1)
0:1 – Krzysztof Kopciński 31′
0:2 – Patryk Kubicki 71′

Radomiak Radom – Puszcza Niepołomice 0:0

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni