Nerwowa końcówka! Zwycięstwo „Stalówki” z Podlasiem

W zaległym meczu 3. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Podlasiem Biała Podlaska. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych 3:2.

W środę piłkarze naszej „Stalówki” rozegrali zaległe spotkanie z Podlasiem Biała Podlaska. Zielono-czarni byli aktywni od początku potyczki. Już w 9. minucie dobrą okazję miał Michał Fidziukiewicz, lecz w ostatniej chwili zablokował go jeden z obrońców. Chwilę później podobnie wyglądała sytuacja w przypadku Piotra Mrozińskiego.

W 13. minucie „Stalówka” było blisko objęcia prowadzenia. Po dośrodkowaniu w pole karne z kilku metrów niecelnie główkował Mroziński. To powinien być gol.

Stal cały czas dążyła jednak do objęcia prowadzenia i swego dopięła w 20. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkarza Podlasia pokonał Adam Waszkiewicz! Nasza drużyna zbyt długo z prowadzenia się natomiast nie cieszyła. Już w 26. minucie do wyrównania doprowadził bowiem Mariusz Chmielewski.

Zielono-czarni szybko mogli ponownie wyjść na prowadzenie, ale w 34. minucie w dobrej sytuacji przestrzelił Rafał Surmiak. Do szatni na przerwę nasza drużyna schodziła już jednak z korzystnym wynikiem. Pod koniec pierwszej połowy bramkarza gości pokonał bowiem Michał Fidziukiewicz!

Po przerwie Stal kontrolowała losy spotkania i nie pozwalała rywalowi na zbyt wiele w okolicy swojego pola karnego. W 55. minucie nasza drużyna wyprowadziła natomiast groźną akcję. W polu karnym Podlasia z ostrego kąta strzelał Piotr Zmorzyński, ale Wiktor Krasowski nie dał się zaskoczyć. Chwilę później spojenie słupka z poprzeczką uratowało gości przed stratą gola po tym, jak uderzył Surmiak.

Kolejną dobrą okazję nasza drużyna miała w 78. minucie. Wtedy to ciekawy, groźny strzał oddał Szymon Jopek, ale i tym razem dobrze interweniował Krasowski. Gdy wydawało się, że ten mecz zakończy się zwycięstwem Stali 2:1, to w 87. minucie do wyrównania doprowadzi Przemysław Skrodziuk.

Zielono-czarni się jednak nie poddali! Już w doliczonym czasie gry swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Michał Fidziukiewicz, który zapewnił nam zwycięstwo 3:2!

Stal Stalowa Wola – Podlasie Biała Podlaska 3:2 (2:1)

1:0 – Adam Waszkiewicz 20′

1:1 – Mariusz Chmielewski 26′

2:1 – Michał Fidziukiewicz 40′

2:2 – Przemysław Skrodziuk 87′

3:2 – Michał Fidziukiewicz 90 +2′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Siudak – Waszkiewicz (80′ Mistrzyk), Jarosz, Witasik, Mroziński, Jopek, Zmorzyński (79′ Sobotka), Zięba, Surmiak (75′ Stelmach), Khorolskyi, Fidziukiewicz (90+3′ Stępniowski).

Podlasie Biała Podlaska: Krasowski – Szabaciuk, Nieścieruk, Chmielewski, Dmitruk, Zabielski (46′ Martynek), Kocioł, Kosieradzki, Skorodziuk, Andrzejuk, Mierzwiński (80′ Jemioł).

Żółta kartka: Jarosz.

Sędzia: Albert Bińkowski (Świętokrzyski ZPN).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni