Na Hutniczą zawita Unia

W sobotę Stal Stalowa Wola rozegra kolejne ligowe zawody. Tym razem na własnym obiekcie zielono-czarni podejmą tarnowską Unię.

 

Nasi sobotni rywale plasują się na 10. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 22 punktów. W 19. rozegranych meczach Unia zdobyła 19 goli, a straciła aż 41. Po wznowieniu rozgrywek na wiosnę Unia uległa w Sieniawie miejscowemu Sokołowi 0:3, a w ostatniej serii gier zawodnicy z Tarnowa pokonali na własnym boisku Orlęta Radzyń Podlaski 1:0.

Stalówka z kolei dobrze rozpoczęła rozgrywki po przerwie zimowej pokonując u siebie rezerwy Cracovii. W poprzedniej kolejce jednak już tak dobrze nie było i zielono-czarni z wyjazdowego boju w Wiązownicy przywieźli tylko jedno oczko tracąc gola w doliczonym czasie gry. Podział punktów spowodował, że Wieczysta Kraków została samodzielnym liderem i nasz zespół traci do rywali dwa punkty.

W dotychczasowej historii Stal z popularnymi „Jaskółkami” rozegrała 17 spotkań. 8 z nich wygrała nasza drużyna, 5 zakończyło się remisem, a 4 zwycięstwem Unii. Stal strzeliła w tych pojedynakch 26 bramek i straciła 12.

W rundzie jesiennej Stal po bramkach Sławomira Dudy oraz Jakuba Kowalskiego pokonała Unię w Tarnowie 2:0.

W sobotnim pojedynku z Unią Tarnów szkoleniowiec Stalówki nie będzie mógł skorzystać z usług Wiktora Stępniowskiego (kartki) oraz najprawdopodobniej kontuzjowanego Sławomira Dudy. Do dyspozycji trenera będzie Łukasz Soszyński. który odpokutował już karę za nadmiar żółtych kartek.

 

Stal Stalowa Wola – Unia Tarnów

sobota 18.03.2023 godz. 15.00
ul. Hutnicza 10a
sędzia: Kamil Chmielewski (Warszawa)

 

KUP BILET >>>    <<< KUP BILET

 

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni