Michał Płonka: Kibice Stalówki są zagorzałymi fanami, którzy kochają swój klub

Nasz pomocnik – Michał Płonka odpowiedział na Wasze pytania. Jak sobie z nimi poradził? Zapraszamy do lektury

 

Krystian Tomczyk: Od którego roku życia trenujesz piłkę nożną?

– Piłkę nożną zacząłem trenować od drugiej klasy szkoły podstawowej, czyli można powiedzieć, że był to okres gdy miałem 8/9 lat.

Natanael Brewczyński: Jak spędzasz teraz ten wolny czas?

– Spędzam go oczywiście w domu i wy też powinniście (uśmiech). Oczywiście wypełniam zalecenia trenerów i trenuje indywidualnie jak każdy zawodnik Stalówki w tym trudnym dla nas czasie.

Gracz_12345: Co sądzisz o kibicach Stalówki i co skłoniło Cię do przyjścia do Stali?

– Kibice Stalówki są zagorzałymi fanami, którzy kochają swój klub. Doskonale było to widać przy okazji otwarcia stadionu i pierwszego meczu. Głośny doping, oprawa i prawie komplet widzów. Co mnie skłoniło do przyjścia tutaj? Na pewno chęć budowania silnej drużyny i perspektywiczna infrastruktura, która była wówczas w trakcie budowy, a dziś możemy nareszcie z niej korzystać.

Marek Miękina/ Bartek Wach: Michał jakie były twoje odczucia kiedy zostałeś wystawiony na listę transferową oraz jak to wpłynęło na Ciebie, że jednak w Stalowej Woli zostałeś?

– Oczywiście ,że nie była to przyjemna dla mnie informacja, która podrażniła moją sportową ambicję. Wszystko potoczyło się jednak tak, że w klubie zostałem i zrobiłem wszystko, aby przygotować się jak najlepiej do nowego sezonu.

Mariusz Rajek: Jak powinna wyglądać druga liga w przyszłym sezonie? Jedna powiększona grupa bez spadków czy może dwie?

– Będę szczery. Nie zastanawiałem się nad tym. Myślę jeszcze o obecnym sezonie i mam nadzieję ,że liga w końcu ruszy i zagramy wszystkie mecze do końca, bo mamy coś do udowodnienia.

Filip Ziajko: Michał czy przy systemie w jakim gramy teraz , rola jaką pełnisz na boisku daje Ci możliwość pokazania swoich najlepszych atrybutów?

– Nigdy tego nie ukrywałem, że najlepiej czuję się w klasycznym systemie 1-4-2-3-1. Nie ma się jednak nad tym co rozwodzić w „naszym” obecnym ustawieniu w środku jest dużo walki i tzw. „czarnej roboty”. Staram się robić to czego wymaga ode mnie trener z jak najlepszą korzyścią dla drużyny.

daniel_kaleta21: Czy wiążesz przyszłość ze Stalą, gdybyśmy od nowego sezonu mieli grać w III lidze?

– Ja nawet nie dopuszczam takiej myśli do swojej głowy i myślę, że nikt w szatni, w klubie jej do siebie nie dopuszcza. Wierzymy, że te rozgrywki ruszą i zapewnimy sobie utrzymanie na boisku, a jeśli będzie to niemożliwe przez panującą pandemię to nie zostaniemy skrzywdzeni.

Wiktor67stw: Jaką masz ksywkę? Czy podobnie jak Tomek Płonka od nazwiska i czy was w tym przypadku nie mylą koledzy w szatni ?

– Tak jak Tomek, od nazwiska więc często się mylimy. Gdy na przykład kolega z szatni woła „Płona” zdarza się, że odwracamy się we dwójkę. Czasami wygląda to wręcz komicznie, dlatego też dla ułatwienia Tomek dostał nową, która powoli zaczyna się przyjmować, ale zdarzają się wyżej wymienione wpadki.

grooby_football: Ile punktów miałaby Twoja karta w Fifie?

– Nie mam pojęcia. Najlepiej gdybyś to Ty sam ocenił i zaproponował wartość ile powinna mieć ta karta.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni