Mecz na szczycie.

Przed nami 11 kolejka spotkań o mistrzostwo II ligi. W Suwałkach odbędzie się najciekawsze spotkanie grupy wschodniej. W sobotnim meczu swoje siły zmierzą aktualny lider tabeli Wigry Suwałki z wiceliderem Stalą Stalowa Wola. Początek meczu o godzinie 17:00.
W tym sezonie Wigry w meczach na własnym stadionie odniosły tylko jedną porażkę ale za to dotkliwą bo 0:4 z Wisłą Puławy. Natomiast Stalówka w meczach wyjazdowych nie wygrała żadnego meczu. Wprawdzie zielono-czarni rozegrali w roli gości tylko trzy spotkania ale odnieśli dwie porażki i jeden raz zremisowali. Czas więc przełamać złą passę i zdobyć pierwsze trzy oczka na obcym terenie.
Podopieczni trenera Donatasa Vencevičiusa w 10 meczach zdobyli 19 punktów. Odnieśli 5 zwycięstw, 4 razy zremisowali i doznali 1 porażki. Pewne już jest, że wśród gospodarzy w sobotnim spotkaniu nie wystąpią chorzy Kamil Lauryn i Paweł Omilianowicz oraz kontuzjowany Valentin Jeriomenko.
Stalowcy natomiast zdobyli 18 punktów, wygrali 5 spotkań, 3 razy remisowali i 2 razy musieli uznać wyższość rywala. Do Suwałk pojechali kontuzjowani ostatnio Fabianowski, Kachniarz i Sikorski. Czy trener Wtorek postawi na któregoś z nich , przekonamy się już o 17:00.
W swoich ostatnich meczach oba zespoły zdobyły komplet punktów. Wigry pokonały na własnym terenie Olimpię Zambrów 3:1. Natomiast Stal wygrała 2:0 z Garbarnią Kraków.
W minionym sezonie bilans spotkań pomiędzy drużynami wyszedł na remis. We wrześniu 2012 roku w Suwałkach 1:0 wygrała Stal po golu Wojciecha Fabianowskiego. W wiosennym rewanżu przy ul. Hutniczej górą były Wigry. Wówczas suwalczanie zwyciężyli 1:0 po bramce Krystiana Słowickiego.
Kibiców, którzy nie będą mogli oglądać meczu na żywo, zapraszamy na internetową relację :

http://www.lajfy.com/match/index/date/2013-10-05/id/81658

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni