Mateusz Kantor o meczu.

Stal Stalowa Wola w 1/16 finału Pucharu Polski dość niespodziewanie wyeliminowała drużynę z Ekstraklasy, Piasta Gliwice. O losach potyczki zadecydował konkurs rzutów karnych.

W meczu II-ligowej Stali Stalowa Wola z Piastem Gliwice nie brakowało emocji. Gdy wydawało się, że zespół z Ekstraklasy zwycięży, to w samej końcówce regulaminowego czasu gry zielono-czarni zdołali doprowadzić do remisu.

– Taki był nasz cel. Wymęczyć, nie wymęczyć, trzeba było tutaj wygrać, odpokutować to, co złego zrobiliśmy w Radomiu. Tak jak mówiliśmy, zostawiliśmy serce na boisku. To na pewno popłaca – mówił po ostatnim gwizdku sędziego Mateusz Kantor.
– Na pewno był to ciężki mecz, ale tak jak mówiłem – walka do samego końca popłaca. Zawsze wierzymy w zwycięstwo, gramy do ostatniej minuty – dodał.

Gliwiczanie co prawda w Stalowej Woli zagrali w rezerwowym składzie, ale do kolejnej rundy Pucharu Polski awansował II-ligowiec.
– Przed meczem mówiono, że Stalówka ma ogólnie bardzo niekorzystny bilans z Piastem. Chcieliśmy to troszeczkę podreperować. Na pewno skład Piasta trochę odbiegał od tego, którym grają w Ekstraklasie, ale nie byli to źli zawodnicy – skomentował piłkarz zielono-czarnych.

Teraz przed Stalą Stalowa Wola bardzo ważne i prestiżowe w lokalnym środowisku spotkanie ligowe z Siarką Tarnobrzeg. – Na pewno pogoda dała się we znaki. To, że w sobotę graliśmy mecz również. Nikt nie odpuszczał, każdy dał sto procent swojego serducha. To się opłaciło. Walczymy do końca. Pokazaliśmy Stalowy charakter i jedziemy dalej. W niedzielę kolejny ważny mecz. Na pewno nie odpuścimy nogi, tak jak teraz. Na pewno damy jeszcze więcej z siebie. Zdrowie mamy, nie brakuje go nam. Myślę, że pokażemy to w niedzielę – podsumował Mateusz Kantor.

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni