Łukasz Sekulski królem strzelców II ligi.

Łukasz Sekulski ze Stali Stalowa Wola został królem strzelców II-ligowych rozgrywek. Napastnik zielono-czarnych w tym sezonie był klasą sam dla siebie i zdobył aż trzydzieści goli.

Już od dawna było pewne, że to Łukasz Sekulski zgarnie koronę króla strzelców w II-ligowych rozgrywkach. Napastnik Stali Stalowa Wola od początku sezonu imponował skutecznością i w głównej mierze decydował o wynikach zielono-czarnych.

„Sekul” jako lider klasyfikacji strzelców udał się na przerwę zimową, a wiosną tylko potwierdził swoje nieprzeciętne umiejętności. W całym sezonie 24-letni napastnik strzelił aż 30 goli, drugiego w zestawieniu Jakuba Araka z Zagłębia Sosnowiec wyprzedzając o… trzynaście trafień.

Sekulskim – i nie ma co się temu dziwić – interesuje się wiele klubów. Piłkarz już zimą był bliski przenosin do Ruchu Chorzów, lecz ostatecznie został w Stalowej Woli.
– Nie ukrywam tego, jestem tylko człowiekiem, bardzo chciałem zagrać w klubie z ekstraklasy. Na początku była lekka gorycz, ale przychodzi mecz, człowiek zakłada koszulkę, buty, zapieprza i walczy. Robi to dla siebie i dla drużyny. Miejmy nadzieję, że to się odwlecze, to nie uciecze – mówił sam główny zainteresowany. Teraz w grze o tego zawodnika są już znacznie silniejsze firmy.

Łukasz Sekulski jest wychowankiem Stoczniowca Płock, ale szybko trafił do miejscowej Wisły. Z Płocka tylko raz wypożyczony został na jedną rundę do Rakowa Częstochowa – w sezonie 2009/2010. Ponadto przez siedem sezonów reprezentował barwy Nafciarzy. Rozgrywki w latach 2011/2012 to 23 występy Łukasza Sekulskiego w I lidze i dwa w pucharach, w których łącznie zdobył cztery bramki. W sezonie 2012/2013 zagrał w 33 spotkaniach o mistrzostwo II ligi i w dwóch meczach pucharowych. Zdobył 10 bramek w lidze – w tym jedną strzelił Stalówce. Zanotował wówczas także dwa trafienia w Pucharze Polski. W sezonie 2013/2014 zaliczył 20 występów na poziomie I ligi, do bramki przeciwnika jednak nie trafiał. Do Stali trafił tuż przed rozpoczęciem tego sezonu, co było sporym zaskoczeniem, bowiem piłkarz wcześniej nie był testowany w drużynie. W hutniczym grodzie jednak zaryzykowali i przez całe rozgrywki zbierali plony swojej decyzji.

Napastnika z Płocka szybko pokochali kibice w Stalowej Woli – nie tylko dlatego, że strzelał wiele goli, ale też w każdym meczu dawał z siebie wszystko i motywował kolegów z drużyny. – Jest zawodnikiem, którego Stal Stalowa Wola dawno nie miała. Jest napastnikiem, którego Stalówka dawno nie miała, ale na jego bramki pracuje również zespół – komentował trener zielono-czarnych.

W tym sezonie „Sekul” był prawdziwą gwiazdą na II-ligowych boiskach. Jego bilans bramkowy mówi sam za siebie. Jest jednak drobna rysa na jego wspaniałych dokonaniach. W ostatnim meczu w tych rozrywkach, z Błękitnymi Stargard Szczeciński, Sekulski nie wykorzystał rzutu karnego, który wyprowadziłby Stal na prowadzenie. Zielono-czarni spotkanie przegrali i nie zdołali awansować do I ligi.

W jakim klubie w przyszłym sezonie występować będzie Łukasz Sekulski? W Stali Stalowa Wola na pewno nie zostanie. – Chciałbym mu podziękować. Opuszcza nas – skomentował krótko Jaromir Wieprzęć, trener Stalówki.

Klasyfikacja strzelców II-ligowych rozgrywek:

Gole Zawodnik Klub

30 Łukasz Sekulski Stal Stalowa Wola
17 Jakub Arak Zagłębie Sosnowiec
15 Adam Setla Nadwiślan Góra
14 Maciej Górski Znicz Pruszków
Szymon Lewicki Legionovia Legionowo
11 Jarosław Niezgoda Wisła Puławy
Jakub Poznański Kotwica Kołobrzeg
Martin Pribula Limanovia Limanowa
10 Konrad Nowak Wisła Puławy
Marcin Orłowski Górnik Wałbrzych
Dariusz Pawlusiński Raków Częstochowa
9 Szymon Sobczak Energetyk ROW Rybnik
Marcin Truszkowski Siarka Tarnobrzeg
Wojciech Wojcieszyński Okocimski Brzesko
8 Robert Gajda Błękitni Stargard Szczeciński
Sebastian Gielza Rozwój Katowice
Sebastian Inczewski Błękitni Stargard Szczeciński
Sebastian Łętocha Stal Mielec
Mariusz Muszalik Energetyk ROW Rybnik
Tomasz Płonka Stal Stalowa Wola
Adam Żak R ozwój Katowice
7 Tomasz Boczek Nadwiślan Góra
Mateusz Cholewiak Puszcza Niepołomice
Jurij Hłuszko Okocimski Brzesko
Artur Pląskowski Raków Częstochowa
Wojciech Reiman Raków Częstochowa
Robert Tkocz Rozwój Katowice
Hubert Tylec Zagłębie Sosnowiec

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni