Komunikat Klubu ws. wyników badań na COVID-19

W piątek 8 maja pracownicy Klubu (w tym sztab szkoleniowy oraz zawodnicy) przeszli badania przesiewowe na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. Po analizie wyników wyodrębniono osoby, które poddane zostaną dodatkowym badaniom w kierunku SARS-CoV-2 w celu wystawienia ostatecznej diagnozy.

Testy Real Time RT-PCR zostaną przeprowadzone natychmiastowo, a wyniki będą znane w ciągu 24-48 godzin. Oznacza to, że do czasu zakończenia testów wymazowych osoby te nie będą miały „kontaktu” z innymi i zostają poddane pełnej izolacji. Ich powrót do swoich zajęć nastąpi po uzyskaniu pozytywnej rekomendacji Komisji Medycznej PZPN.

– To, że wysyłamy kogoś na badania pogłębione, nie oznacza, że był lub jest chory. Chcemy mieć pewność, że wszyscy zawodnicy i pracownicy klubów, których przebadaliśmy, są zdrowi. To jest najważniejsze – mówi członek Komisji Medycznej PZPN prof. Krzysztof Pawlaczyk.

Jednocześnie informujemy,że wszyscy pracownicy klubu oraz piłkarze i członkowie sztabu szkoleniowego czują się bardzo dobrze.

Klub nie będzie informował przedstawicieli mediów o liczbie osób skierowanych na dodatkowe badania.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni