Kolejne zwycięstwo Stali(video/foto)

W meczu 37. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z ŁKS-em Łagów. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych.

W ostatnim czasie III-ligowe rozgrywki nabrały tempa. Jeszcze w środę zielono-czarni pokonali 2:0 Stal Kraśnik, a już w sobotę rywalizowali z ŁKS-em Łagów.

„Stalówka” sobotnie spotkanie rozpoczęła znakomicie. Już w 5. minucie nasza drużyna objęła prowadzenie! W polu karnym gości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dobrze odnalazł się Adam Waszkiewicz i pokonał bramkarza ŁKS-u mocnym uderzeniem z kilku metrów. W kolejnych minutach Stal przeważała i szukała okazji na kolejnego gola. Aktywny był zwłaszcza Aleksander Drobot.

W 20. minucie było już 2:0! Piękny strzał lewą nogą z kilkunastu metrów oddał Maciej Wojtak. Bramkarz gości w tej sytuacji był bezradny. Drużyna ŁKS-u nie zamierzała się jednak poddawać. W 28. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Michał Mydlarz. Po rykoszecie, który kompletne zmylił Tomasza Wietechę, piłka wpadła do bramki Stali.

Goście po zdobyciu gola ruszyli do ataku, ale Stal przetrzymała napór ŁKS-u Łagów. Na przerwę nasza drużyna udała się do szatni prowadząc 2:1.

Na początku drugiej odsłony potyczki piłkarze z Łagowa doprowadzili do wyrównania. W 52. minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla ŁKS-u, który na gola zamienił Piotr Rogala. W kolejnych minutach nasi rywale znów zdecydowanie ruszyli do ataku. Stal musiała bronić dostępu do własnej bramki.

W 63. minucie blisko było o cudownego gola. I to o gola dla Stali. Na strzał z około 30 metrów zdecydował się Maciej Wojtak, a piłka po poprzeczce wyleciała poza boisko! Zielono-czarni ponownie prowadzenie objęli w 68. minucie. Wtedy to uderzenie z kilkunastu metrów oddał Drobot, a piłkę do własnej siatki skierował jeden z zawodników drużyny z Łagowa.

Wynik 3:2 dla „Stalówki” utrzymał się już do końca potyczki! Zielono-czarni pokonali rywala i do swojego dorobku dopisali kolejne trzy punkty.

 Stal Stalowa Wola – ŁKS Łagów 3:2 (2:1)

1:0 – Adam Waszkiewicz 5′

2:0 – Maciej Wojtak 20′

2:1 – Michał Mydlarz 27′

2:2 – Piotr Rogala (k.) 53′

3:2 – Dawid Szałas (sam.) 68′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Waszkiewicz, Khorolskyi, Hudzik (78′ Pietrzyk), Mistrzyk, Drobot (78′ Stępniowski), Stelmach, Wojtak (90 +2′ Zięba), Jopek, Mroziński, Grabarz (69′ Płonka).

ŁKS Łagów: Michalski – Wilk, Szałas, Krzesowski (69′ Wójta), Ślefarski, Kolasa (46′ Grzela), Mydlarz, Gierczak (46′ Styczyński, Baran (45 +1′ Kapsa), Rogala, Szymański.

Żółte kartki: Drobot, Jopek – Szymański, Rogala.

Sędzia: Piotr Kawiński (Chełm).

 

GALERIA ZDJĘĆ > kliknij tutaj>

 

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni