Kielecki sprawdzian Stalówki

W sobotę Stal Stalowa Wola zagra kolejny ligowy mecz. Przeciwnikiem naszej drużyny w spotkaniu wyjazdowym będą rezerwy Korony Kielce.

W poprzedniej kolejce oba zespoły zainkasowały komplet oczek. Korona 1:0 wygrała w Radzyniu Podlaskim, natomiast Stal pokonała przy Hutniczej  Wisłokę Dębica 2:1. Stalówka jest wiceliderem rozgrywek z dorobkiem trzynastu oczek, rezerwy Korony z kolei do tej pory zdobyły ich dziewięć.

W sezonie 2020/2021 doszło do rywalizacji Stali i Korony II. W Stalowej Woli górą byli zielono-czarni wygrywając 2:0, a w Kielcach z kolei 1:0 zwyciężyli gospodarze.

W tygodniu część podstawowych odpoczywała, a zawodnicy którzy grywali mniej mogli pokazać się trenerowi w meczu w ramach Pucharu Polski na szczeblu podokręgu. Stal rozbiła Łęg Stany 9:1. Niestety urazu w tym pojedynku doznał Patryk Marut. – Martwi mnie ta kontuzja, ale mam nadzieję, że sztab medyczny szybko postawi go na nogi – powiedział szkoleniowiec zielono-czarnych Łukasz Surma.

Trwa dobra passa Stalówki. Wszyscy w klubie zdają sobie jednak sprawę, że przeciwnicy w naszej lidze słabi nie są i nie położą się przed Stalą. Jak w każdym spotkaniu celem w Kielcach są trzy punkty. – Zawsze gramy o pełną pulę i z takim zamierzeniem jedziemy na kolejne zawody. Nasi ligowi rywale pokazują się z dobrej strony. Trzeba też pamiętać, że pierwszy zespół Korony gra w ekstraklasie, a grupy juniorskie są bardzo mocne. Spodziewam się więc ciężkiego, zaciętego meczu – dodał Surma.

 

Korona II Kielce – Stal Stalowa Wola


7.kolejka – III liga / gr.IV
sob 10.09.2022
godz. 16:00
ul.Szczepaniaka 29
sędziuje: Paweł Kukla (Kraków)

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni