Kiedy odbędą się derby?

Już 12 października o godzinie 15:00 mają odbyć się Derby Podkarpacia. Mecz Stalówki z Siarką wywołuje duże zainteresowanie wśód Kibiców i będzie wielkim piłkarskim świętem w naszym mieście. Dochodzi do tego fakt, że Stal zajmuje miejsce w czołówce tabeli.

 

Do naszego Klubu dotarło pismo z Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego, które zawiadamia o wystąpieniu Klubu Siarki Tarnobrzeg o zmianę terminu rozegrania meczu derbowego. Klub Siarki prosi PZPN o przełożenie z urzędu meczu Stal – Siarka Tarnobrzeg z dnia 12.10 na inny termin ustalony przez zwiazek i gospodarza. Prośba ta wynika z trudnej sytuacji kadrowej w jakiej znalazł się Klub Siarki,  w związku z kontuzją bramkarza Artura Melona. Nie wiadomo kiedy będzie w pełni dysponowany. Drugi brakarz – Oskar Pogorzelec, powołany został do kadry U-19 na zgrupowanie w dniach 06.10 -16.10. W takiej sytuacji Siarka musi sięgnąć po trzeciego bramkarza, który nie bronił jeszcze w zespole seniorskim. Klub prosi o zrozumienie sytuacji i pozytywne rozpatrzenie prośby.

 

Stal Stalowa Wola poproszona przez PZPN o przedstawienie swojego stanowiska w tej sprawie wystosowała odpowiedź.

 

Czytamy w niej m.in. :
„Podchodzimy ze zrozumieniem do zaistniałej sytuacji, gdzie podstawowy bramkarz Siarki jest po kontuzji. Zaznaczamy jednocześnie, że w ostatniej kolejce spotkań ligowych w meczu Stal – Garbarnia z powodu kontuzji, nie wystąpiło aż 8 podstawowych piłkarzy naszej drużyny: Żmuda, Demusiak, Cebula, Fabianowski, Sikorski, Kachniarz, Komada, Juda. Niewątpliwie stawiało to nasz zespół w bardzo trudnej sytuacji kadrowej. Nie miało miejsca przełożenie meczu z tego powodu. Na boisku grali, a na ławce rezerwowych zasiadali zawodnicy od 17 do 18 roku życia, praktycznie bez doświadczenia w występach na tym szczeblu rozgrywek. Podobna sytuacja ma miejsce przed kolejnym meczem w Suwałkach, gdzie nie jesteśmy w stanie określić gotowości do gry większości z wymienionych zawodników. Klub Siarki z pełną świadomością zatrudniał bramkarza , który powoływany jest do kadry i musiał liczyć się z konsekwencjami jakie następują. Mając na uwadze powyższe fakty, naszym zdaniem, mecz powinien odbyć się w pierwotnym terminie. Stal Stalowa Wola pozostawia decyzję o przełożeniu spotkania Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego w Warszawie.”

 

Tak więc termin tego meczu stoi pod znakiem zapytania. Czekamy na decyzję PZPN w tej sprawie.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni