Już jutro Stal zagra ze Zniczem.

Piłkarze drugoligowej Stali Stalowa Wola w sobotę o godzinie 16 zmierzą się na swoim stadionie z wiceliderem tabeli, Zniczem Pruszków. Rywal jest wymagający, naszej drużynie nie grało się z nim w przeszłości łatwo.

W ostatnich dwóch sezonach Stal w meczach u siebie ze Zniczem przegrała 0:2 i zremisowała 1:1.

TO ICH NIE SPARALIŻUJE

Podopieczni trenerów Jaromira Wieprzęcia i Andrzeja Kasiaka akurat na własnym stadionie radzą sobie w obecnym sezonie bardzo dobrze. Oba ligowe mecze wygrali, z Rozwojem Katowice i Nadwiślanem Góra, do tego dołożyli zwycięstwo w Pucharze Polski z pierwszoligową Olimpią Grudziądz.

– Każde zwycięstwo ze Zniczem, obojętnie w jakich rozmiarach, bierzemy w ciemno – uśmiecha się Przemysław Żmuda, piłkarz Stali. – Chcemy potwierdzić to, że na naszym stadionie jest ciężko z nami wygrać. To, że Znicz to wicelider tabeli, nas nie sparaliżuje, ale zmobilizuje. Choć z tym zespołem jak pamiętam nasze mecze były zwykle ciężkie. Mam nadzieję, że zagram w tym meczy w podstawowym składzie, czekam na swoją szansę i trzeba ją wykorzystać. Co do naszych kontuzjowanych piłkarzy, to Michał Kachniarz czy Damian Łanucha w sobotę jeszcze nie zagrają – dodaje.

W Stali nie zagra też Marcin Kowalski, który nabawił się ostatnio kontuzji na treningu, za kartki pauzuje Michał Czarny.

NAJSKUTECZNIEJSZY STRZELEC

W ostatniej kolejce stalowowolski zespół przegrał na wyjeździe z Energetykiem ROW Rybnik 0:2, drużyna z Pruszkowa wygrała u siebie z Legionovią Legionowo 1:0. Na obcych boiskach pruszkowianie w tym sezonie pokazali się jak na razie z bardzo dobrej strony, wygrali z Siarką w Tarnobrzegu 2:0 i z Energetykiem ROW w Rybniku 2:1.

W Zniczu gra między innymi doświadczony, 38-letni Artur Januszewski, który ma za sobą 156 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej, w Stomilu Olsztyn, Groclinie Grodzisk Wielkopolski, Wiśle Płock i Zagłębiu Lubin. Jest też między innymi Maciej Górski, który strzelił ostatnio gola Legionovii, a w tym sezonie jest jak do tej pory najskuteczniejszym piłkarzem drugiej ligi obok Piotra Burskiego z MKS Kluczbork, obaj mają na koncie po cztery gole. Górski ma za sobą cztery występy w ekstraklasie w Legii Warszawa.

źródło: echodnia.eu

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni