Już jutro Stal zagra z Wigrami.

Przed nami 28. kolejka spotkań o mistrzostwo II Ligi . Tym razem Stalówka na własnym terenie podejmować będzie Wigry Suwałki. Początek meczu na stadionie MOSiR przy ul. Hutniczej w sobotę, o 17:00,
Zarówno w Stalowej Woli, jak i w Suwałkach, nikt nie jest zadowolony z przebiegu rundy wiosennej. „Stalówka” zdobyła jedynie dziewięć punktów w dziewięciu spotkaniach, co daje jej 15 pozycję w tabeli rundy wiosennej. Niewiele wyżej są suwalczanie, bo zajmują 11. pozycję i mają tylko o dwa „oczka” więcej.

W klasyfikacji ogólnej wyżej plasuje się również drużyna Wigier, która z dorobkiem 41 punktów zajmuje 5 miejsce w ligowej tabeli. Zielono-czarni natomiast mają 39 oczek na koncie i są na 7 lokacie.
Stalowcy nie wygrali w lidze od 6 spotkań i znacznie skomplikowało to sytuację w tabeli. Ostatni komplet punktów Nasz zespół przywiózł z Mielca gdzie pokonał Stal w derbach 0:1. Czas się przełamać i zdobyć cenne trzy oczka, zwłaszcza , że Naszym atutem będzie własny stadion.

Obie drużyny grały między sobą siedem razy. Lepszy bilans ma „Stalówka”, która cztery razy pokonała Wigry. Raz padł remis, a dwukrotnie wygrywali biało-niebiescy. Jesienią Stal wygrała w Suwałkach 2:0 a bramki w tamtym meczu zdobyli Reiman i Łanucha. Po tym spotkaniu objęła fotel lidera, spychając tym samym Wigry na trzecią pozycję.
Najlepszym strzelcem Stali pozostaje jest Wojciech Rejman, który tym sezonie zdobył osiem bramek, ale ani jednej wiosną.

W sobotę, po raz pierwszy, po czteroletniej przerwie na ławce jako trener Wigier usiądzie Zbigniew Kaczmarek. Pod jego wodzą Wigry w II lidze rozegrały 68 spotkań odnosząc 30 zwycięstw, remisując i przegrywając po 19 razy. Suwalczanie strzelili wówczas 97 goli, a stracili 69. Kaczmarek, jako trener biało-niebieskich jeszcze nigdy nie grał przeciwko Stali.

Obie drużyny potrzebują zwycięstwa aby utrzymać miejsce w pierwszej ósemce. Zapowiada się ciekawe widowisko sportowe. Wszystkich sympatyków piłki nożnej serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

 

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni