Już jutro Stal zagra z Rakowem.

W 12. kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi piłkarze Stali zagrają z Rakowem Częstochowa. Mecz zaplanowano na sobotę-10.10. na godzinę 15:00.
Wszystkich sympatyków piłki nożnej zapraszamy na to spotkanie.
Częstochowianie po 11. kolejkach zajmują 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów. Raków wygrał pięć ligowych meczów, trzy razy remisował i doznał trzech porażek. Czerwono-niebiescy zdobyli łącznie dziewiętnaście bramek, tracąc przy tym 13 goli. Na obcym terenie piłkarze z Częstochowy odnieśli trzy zwycięstwa, raz zremisowali i doznali jednej porażki, strzelając przy tym osiem bramek i tracąc trzy. Raków nie wygrał od trzech spotkań. Po porażce u siebie 0:2 z Polonią Bytom zremisował 1:1 w Górze z Nadwiślanem i 1:1 ze Zniczem na własnym stadionie. Po remisie w ostatniej kolejce, w zespole spod Jasnej Góry zmieniono trenera. Zarząd Rakowa Częstochowa podjął decyzję o zwolnieniu Radosława Mroczkowskiego. Tymczasowym trenerem II-ligowca został prezes klubu, Krzysztof Kołaczyk.
Stalówka po 11 rozegranych meczach zajmuje 7 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 17 punktów. Stosunek bramek to 12 strzelonych przy 11 straconych. Podopieczni Jaromira Wieprzęcia odnieśli w lidze cztery zwycięstwa, pięć razy remisowali i doznali dwóch porażek. Zielono-czarni od siedmiu kolejek nie przegrali meczu, są również drużyną, która nie doznała porażki na własnym stadionie. Stalowcy rozegrali przy Hutniczej sześć spotkań-trzy wygrali i trzy zremisowali, strzelając siedem bramek i tracąc cztery. W trzech ostatnich potyczkach Nasz zespół odniósł dwa zwycięstwa, pokonał na własnym terenie Puszczę 1:0, odniósł pierwsze zwycięstwo na wyjeździe-1:4 nad Zniczem w Pruszkowie, raz zremisował z ROW-em 0:0.
Mamy nadzieję, że dobra passa Stali będzie podtrzymana i życzymy kompletu punktów w najbliższym meczu.
W pięciu ostatnich spotkaniach z Rakowem trzy razy wygrywała Stal, dwa razy lepszy był Raków. W sezonie 2014/2015 Stal przegrała w Częstochowie 2:0 a bramki w tamtym spotkaniu zdobyli Wojciech Reiman i Artur Pląskowski. W meczu rewanżowym przy Hutniczej lepsza była Stalówka, która pokonała czerwono-niebieskich 3:1. Wszystkie bramki w meczu zdobyli piłkarze Stali. Dla zielono-czarnych strzelali Argasiński, Mikołajczak i Sekulski a samobójczą bramkę strzelił Mateusz Kantor.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni