Już jutro Stal zagra z Pogonią.

W 30. kolejce spotkań o mistrzostwo II Ligi grupy wschodniej Stalówka zmierzy się z Pogonią Siedlce. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę-17.05. o godzinie 17:00 na stadionie MOSiR przy ul. Hutniczej w Stalowej Woli. Kasy biletowe otwarte zostaną o godzinie 15:15.
Do hutniczego miasta przyjedzie wicelider tabeli. Trenerem drugoligowej Pogoni Siedlce jest Daniel Purzycki, były piłkarz Stali Stalowa Wola.  Daniel Purzycki ostatnio oglądał w akcji stalowowolski zespół w derbach z Siarką .

– Stal wygrała ostatnio z Siarką w Tarnobrzegu, ale nie zaskoczyła mnie, nie pokazała czegoś, czego bym się nie spodziewał. To dobry zespół i życzę mu, żeby się utrzymał. Szkoda byłoby, gdyby taki klub jak Stal był gdzieś na piłkarskim uboczu-powiedział popularny „Puzon”. 

  Pogoń po 29 kolejkach ma na koncie 53 punkty i w tabeli zajmuje miejsce premiowane awansem do I ligi. Niebiesko-biali nie zaliczą do udanych dwóch ostatnich kolejek ligowych w których nie zdobyli punktów i stracili aż 8 bramek strzelając zaledwie jedną. Dotkliwa porażka w Legionowie 5:1 oraz przegrana na własnym stadionie z Olimpią Zambrów 0:3 wskazują na słabszą formę Pogoni w ostatnim czasie. Podopieczni Daniela Purzyckiego będą chcieli zdobyć komplet oczek aby utrzymać bezpieczną przewagę nad zespołem Wigier Suwałki.
Stalówka  jest w tabeli dziewiąta, z 42 „oczkami” na koncie i walczy o utrzymanie. Piłkarze przełamali się w Tarnobrzegu gdzie wygrali bardzo ważne, derbowe spotkanie z Siarką 1:2. Po tym meczu jednak, duże problemy z ustaleniem składu będzie miał Paweł Wtorek. Z powodu nadmiaru kartek w najbliższym spotkaniu nie będą mogli zagrać Michał Mistrzyk, Damian Łanucha, Adrian Bartkiewicz, Mateusz Argasiński. Z Pogonią nie zagra również  Wojciech Fabianowski, który pauzuje 2 mecze za czerwoną kartkę w spotkaniu z Wigrami. W Tarnobrzegu boisko przedwcześnie opuścił Przemysław Żmuda, który narzeka na uraz. 
Stal potrzebuje  punktów aby wydostać się ze strefy spadkowej. Sytuacja w tabeli jest ciężka i zespół kolejny raz musi pokazać stalowy charakter.
Oba zespoły grały ze sobą pięć razy i ani razu nie padł remis. Statystyka wypada korzystnie dla Stali, która trzykrotnie wygrywała rywalizację z Pogonią. W rundzie jesiennej zielono-czarni przegrali w Siedlcach 2:0 a bramki dla gospodarzy zdobyli wówczas Dziubiński i Wójcik.
Sobotnie zawody sędziował będzie Pan Marek Opaliński z Legnicy.
Zapowiada się ciekawe widowisko przy ul. Hutniczej. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej na to spotkanie.  Miejmy nadzieję , że zawodnicy wygrają ten mecz i przybliżą się do utrzymania na centralnym szczeblu rozgrywek.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni