Już jutro : Stal – Świt.

Stal Stalowa Wola w sobotnie popołudnie na własnym boisku podejmować będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Stalowy zdają sobie sprawę, że nie będzie to dla nich żaden spacerek.

Świt w obecnym sezonie prezentuje się w miarę przyzwoicie. Warto jednak podkreślić, że gdyby nie problemy kilku klubów z brakiem licencji, to zespół z Mazowsza grałby obecnie w trzeciej lidze. Świt po 15. rozegranych kolejkach zajmuje trzynaste miejsce z dorobkiem osiemnastu oczek. W trzech ostatnich potyczkach ekipa z Nowego Dworu Mazowieckiego zdobyła dwa punkty. W poprzedniej serii gier Świt uległ na własnym boisku Olimpii Zambrów 1:2, a decydującą bramkę stracił w doliczonym czasie gry.

W kadrze klubu z Mazowsza jest dwóch Brazylijczyków. Większość kadry stanowią jednak młodzi zawodnicy. Doświadczenia nie brakuje jedynie dwóm obrońcom, Przemysławowi Szabatowi i Pawłowi Nowotce. Młodzi gracze chcą jednak się pokazać i być może uda im przekonać do siebie trenerów z wyższych klas rozgrywkowych.

Stalówka w poprzedniej kolejce zremisowała dość szczęśliwie w derbowym pojedynku w Rzeszowie z miejscową Stalą. Zielono-czarni zachowali miejsce w czubie tabeli i nadal liczą się w walce o miejsce premiowane awansem. – Chciałbym żeby tak było. Robimy wszystko co możemy z naszej strony, żeby to wszystko wyglądało jak najlepiej. Chcemy wygrywać każdy kolejny mecz. Jeśli będzie okazja, to powalczymy o najwyższe cele. Ta liga pokazuje, że jakiś potencjał w tej drużynie jest. Możemy grać o wyższe miejsce niż o utrzymanie. Nie wybiegamy daleko w przyszłość – powiedział napastnik Stali Wojciech Fabianowski.

Pierwszym, bardzo ważnym krokiem w celu utrzymania się w walce o awans będzie wygrana ze Świtem. Pomóc ma w tym także powracający po pauzie za nadmiar żółtych kartek Wojciech Reiman, którego brak widać było w Rzeszowie. – Dało się odczuć brak Wojtka Reimana – dodał Fabianowski.

Do zakończenia rundy pozostały trzy spotkania i Stalowcy chcą zdobyć maksymalną liczbę punktów. – Chcielibyśmy zdobyć dziewięć punktów. Zobaczymy jak to będzie. Wszyscy widzą jaka ta liga jest. Ważny będzie mecz ze Świtem w Stalowej Woli. Jak wygramy, to później będzie nam się łatwiej grało. Chciałbym żebyśmy zakończyli jesień w czwórce – zakończył Fabianowski.

Stal Stalowa Wola – Świt Nowy Dwór Mazowiecki / sob 09.11.2013 godz. 13.00

Przewidywane składy:

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Bartkiewicz, Czarny, Bogacz, Kantor, Mikołajczak, Argasiński, Reiman, Patryk Tur, Łanucha, Fabianowski.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Domżał – Szabat, Krzymiński, Reinaldo Melão, Nowotka, Kiwała, Obem, Sosnowski, Fredson Santana, Maślanka, Szczepański.

Sędzia: Łukasz Sobiło (Legnica).

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni