Już jutro mecz: Stal – Raków.

Zespół piłkarzy Stali Stalowa Wola na zakończenie jesiennych rozgrywek w drugiej lidze zmierzy się w sobotę o godzinie 13 na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa.

Stal chce zrewanżować się rywalom za porażkę 0:2 w pierwszym meczu obu ekip w tym sezonie w Częstochowie.

– Warunki do gry w sobotę mogą być ciężkie. Ale będą takie same dla obu zespołów – mówi Jaromir Wieprzęć, trener Stali. – U nas nie zagra z powodu nadmiaru kartek Paweł Giel, wraca do składu po pauzie za kartki Damian Łanucha – dodaje.

Reiman kontra Stal.

Mecz zapowiada się bardzo ciekawie, w Rakowie gra między innymi Wojciech Reiman, jeszcze w poprzednim sezonie piłkarz „Stalówki”. Z kolei w ekipie z Częstochowy występował w przeszłości trener Jaromir Wieprzęć, grał też napastnik stalowowolskiej drużyny Łukasz Sekulski. Częstochowianie zajmują 9 miejsce w tabeli z 27 punktami, Stal jest czwarta z 32 „oczkami”.

– Mam sentyment do Rakowa, ale z czasów, gdy tam grałem, to już nikogo nie ma – komentuje Jaromir Wieprzęć. – A sentymenty skończą się wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego. W Rakowie jest nie tylko Wojtek Reiman, ale też inni dobrzy piłkarze, między innymi Pawlusiński, Kayode czy młody Brzęczek. Oni ostatni mecz przegrali u siebie (z Energetykiem ROW Rybnik 0:2 – przyp. ARKA) i będą szukać punktów u nas, by zakończyć rundę jesienną pozytywnie. Ale my też chcemy ją zakończyć udanie – zaznacza szkoleniowiec.

Zmienili trenera

W trakcie obecnego sezonu w Rakowie z powodu niezadowalających wyników zespołu zmienił się trener, Jerzego Brzęczka zastąpił jego dotychczasowy asystent, Dawid Jankowski. A Brzęczek niedawno został nowym trenerem ekstraklasowej Lechii Gdańsk.

– W meczu w Częstochowie zagraliśmy dobrze, ale co z tego, skoro przegraliśmy. Mieliśmy dobre okazje na bramki, nie wykorzystaliśmy rzutu karnego (nie wykorzystał go Mateusz Argasiński – przyp. ARKA). Mam jednak nadzieję, że teraz zgarniemy już trzy punkty – podsumowuje Jaromir Wieprzęć.

W meczu Rakowa ze Stalą w Częstochowie bramki dla zespołu gospodarzy zdobyli Wojciech Reiman i Artur Pląskowski.

Bilety do nabycia.

Bilety na sobotni mecz można kupić w przedsprzedaży jeszcze w piątek, w godzinach 13.30-16.30 w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli przy ulicy Hutniczej 15, pokój numer 114 na pierwszym piętrze. Można wyrobić również Kartę Kibica. W dniu meczu bilety będą do nabycia w kasach przy stadionie od godziny 11.45.

Piłkarze „Stalówki” liczą na gorący doping i wsparcie swoich kibiców w meczu z Rakowem, rozgrywanym w ramach drugiej kolejki rundy rewanżowej. Warto przyjść na ostatni jesienny mecz w Stalowej Woli. Gdyby ktoś nie mógł jednak dotrzeć na stadion przy ulicy Hutniczej, będzie miał możliwość obejrzeć transmisję spotkania w internecie planowaną przez „Stalówkę TV” we współpracy z firmą mobilny – telebim.pl, link do transmisji pojawi się na stronie internetowej kibiców Stali. Kibice stalowowolskiej drużyny będą też na meczu z Rakowem ponownie prowadzić w ramach akcji „Zielono-Czarny Mikołaj” zbiórkę słodyczy na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Stalowej Woli.

echodnia.eu

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni