Już jutro mecz Stal-Kotwica. Przedsprzedaży biletów nie będzie.

W 16. kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi zielono-czarni zagrają na własnym terenie z Kotwicą Kołobrzeg. Bilety na to spotkanie będzie można nabyć wyłącznie w kasach przy stadionie w dniu meczu !!!
Mecz zaplanowano na sobotę-07.11. na godzinę 13:00. Kasy otwarte zostaną o godzinie 11:30.
Wszystkich sympatyków piłki nożnej zapraszamy na to spotkanie.
Najbliższy przeciwnik Stalówki po 15. kolejkach ma na swoim koncie 20 punktów. To daje obecnie 9 miejsce w tabeli. Kotwica wygrała cztery ligowe mecze, aż osiem razy remisowała i doznała trzech porażek. Zespół z Pomorza zdobył łącznie piętnaście bramek tracąc przy tym trzynaście goli. Piłkarze z Kołobrzegu są jedną z trzech ligowych ekip, które nie wygrały jeszcze na wyjeździe. Na obcym terenie drużyna Kotwicy cztery razy zremisowała i doznała trzech porażek, strzelając przy tym pięć bramek i tracąc dziewięć. Podopieczni Piotra Tworka nie przegrali meczu od 7 kolejek. W trzech ostatnich spotkaniach biało-niebiescy zdobyli pięć punktów. Kotwica pokonała u siebie Polonię Bytom 1:0, następnie zremisowała w Niepołomicach z Puszczą 0:0 i w Kołobrzegu ze Zniczem 1:1. Przygotowania do meczu ze Stalą Stalowa Wola wchodzą w decydującą fazę , jutro ostatni trening w Kołobrzegu i w nocy wyjazd na Podkarpacie . Trener Piotr Tworek ma do dyspozycji wszystkich piłkarzy , nikt nie pauzuje za kartki w zespole nie ma kontuzji. Rywalizacja o „załapanie” się do kadry na spotkanie ze Stalą jest zacięta i to bardzo cieszy sztab szkoleniowy Kotwicy .
Stal Stalowa Wola po 15 rozegranych meczach zajmuje 5 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 24 punktów. Stosunek bramek to 17 strzelonych przy 14 straconych. Podopieczni Jaromira Wieprzęcia odnieśli w lidze sześć zwycięstw, sześć razy remisowali i doznali trzech porażek. Zielono-czarni w Legionowie ponieśli pierwszą porażkę od 10 spotkań. Stalowcy rozegrali przy Hutniczej osiem spotkań-cztery razy wygrali, cztery razy zremisowali, strzelając dziesięć bramek i tracąc cztery. Zielono-czarni są jedna z trzech ekip, które nie przegrały jeszcze na własnym stadionie. Tym samym osiągnięciem może się pochwalić Stal Mielec i właśnie Kotwica Kołobrzeg. W trzech ostatnich potyczkach Stal zdobyła sześć punktów, odniosła dwa zwycięstwa- pokonała na wyjeździe Błękitnych(1:2), wygrała u siebie z Gryfem (3:0) oraz przegrała z Legionovią 2:0.
W sobotnim meczu trener Jaromir Wieprzęć będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników, którzy są zgłoszeni do rozgrywek. Jedynie znak zapytania stoi przy jednym piłkarzu. Jest to Przemysław Oziębała, który musi dokładnie wyleczyć kontuzję, jakiej nabawił się kilkanaście dni temu.
Cieszy fakt, że do składu po pauzie za nadmiar żółtych kartek powraca Michał Bogacz. Blok defensywny ma być w sobotę silnym punktem całego zespołu.
W sezonie 2014/2015 Stalówka przegrała w Kołobrzegu 1:0, bramkę zdobył Dariusz Kugiel. W Stalowej Woli padł remis 2:2 a bramki w tym meczu strzelali: Tomasz Płonka, Jakub Poznański(s), Patryk Skórecki, Tomasz Rydzak (k).
W Stalowej Woli szykuje się ciekawe widowisko sportowe. Oba zespoły będą walczyć o zwycięstwo. Stal będzie chciała pozostać zespołem bez porażki na własnym terenie a kotwica powalczy o pierwszy komplet punktów na wyjeździe.
Mamy nadzieję, że Stalówka podtrzyma dobrą passę spotkań bez porażki przy Hutniczej i poprawi bilans zwycięstw u siebie.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni