Już jutro mecz Stal- Gryf.

Po zwycięskim meczu w Stargardzie, Stal stanie przed szansą na zdobycie kolejnych punktów, tym razem przy Hutniczej. W 14. kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi zielono-czarni zagrają u siebie z Gryfem Wejherowo. Mecz zaplanowano na sobotę-24.10. na godzinę 14:00. Wszystkich sympatyków piłki nożnej zapraszamy na to spotkanie.
Najbliższy przeciwnik Stalówki po 13. kolejkach zajmuje 18 miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów. Gryf wygrał dwa ligowe mecze, trzy razy remisował i doznał ośmiu porażek. Zespół z Wejherowa zdobył łącznie jedenaście bramek, tracąc przy tym dwadzieścia pięć goli. Tym samym jest zespołem , który stracił najwięcej bramek w lidze. Na wyjeździe żółto-czarni odnieśli jedno zwycięstwo, raz zremisowali i doznali czterech porażek, strzelając przy tym sześć bramek i tracąc trzynaście. 6 października na stanowisku trenera Tomasza Kotwicę zastąpił Piotr Rzepka. W ostatnich czterech kolejkach piłkarze z pomorza nie zdobyli punktów, co więcej nie strzelili nawet jednej bramki. Gryf przegrał do zera z GKS-em w Tychach (1:0), Polonią Bytom u siebie (0:4), w Niepołomicach (4:0) i w ostatniej kolejce ze Zniczem na własnym stadionie (0:2). Jest to dramatyczny bilans zespołu Gryfa.
Stal Stalowa Wola po 13 rozegranych meczach zajmuje 5 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 21 punktów. Stosunek bramek to 14 strzelonych przy 12 straconych. Podopieczni Jaromira Wieprzęcia odnieśli w lidze pięć zwycięstw, sześć razy remisowali i doznali dwóch porażek. Zielono-czarni od dziewięciu kolejek nie przegrali meczu. Stalowcy rozegrali przy Hutniczej siedem spotkań-trzy razy wygrali, cztery razy zremisowali, strzelając siedem bramek i tracąc cztery. Nasz zespół jest jednym z trzech , które nie przegrały jeszcze meczu na własnym stadionie. W trzech ostatnich potyczkach Stal odniosła jedno zwycięstwo- pokonała na wyjeździe Błękitnych oraz dwa razy zremisowała z ROW-em 0:0 i z Rakowem 1:1.
Mamy nadzieję, że Stalówka podtrzyma dobrą passę spotkań bez porażki i poprawi bilans zwycięstw na własnym terenie. Życzymy kompletu punktów w najbliższym meczu.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni