Już jutro mecz inauguracyjny.

W niedzielę o godzinie 17.00 na stadionie w Limanowej spotkają się zespoły miejscowej Limanovii i Stali Stalowa Wola. To będzie inauguracyjny pojedynek dla obu ekip w nowej II lidze.

Zielono-czarni w poprzednim sezonie utrzymali się w II lidze. Limanovia z kolei spadła z ligi, lecz na skutek fuzji z Kolejarzem Stróże nadal grać będzie na tym poziomie rozgrywek. Warto podkreślić, że poprzedni sezon mógł się zakończyć inaczej, gdyby nie walkower z pierwszej kolejki dla Stali. Wówczas również obie ekipy spotkały się w pierwszym meczy, Limanovia wygrała w Stalowej Woli, ale w jej szeregach zagrali nieuprawnieni zawodnicy. Niedzielne zawody miały również zostać rozegrane w hutniczym mieście, ale na stadionie Stali trwają jeszcze prace modernizacyjne.

W Stalowej Woli doszło do kilku roszad w przerwie letniej. Przede wszystkim zmienił się sztab szkoleniowy. Pawła Wtorka i Artura Lebiodę zastąpili inni wychowankowie Stalówki Jaromir Wieprzęć i Andrzej Kasiak. Z klubu odeszło też pięciu graczy, ale poza Wojciechem Reimanem byli to gracze rezerwowi. W ich miejsce sprowadzono siedmiu zawodników, w tym młodzieżowca, którego brakowało Stali. W Stalówce zagrają Paweł Giel, Michał Michałek, Dawid Kałat, Marcin Kowalski, Krystian Wrona, Łukasz Sekulski i wspomniany młody gracz Dawid Pigan. Do drużyny dołączyli młodzi wychowankowie klubu i w obecnych rozgrywkach kadra drużyny z Podkarpacia będzie niespodziewanie dość szeroka.

Do Limanowej nie pojadą Łanucha I Kachniarz, którzy leczą drobne urazy. Do kadry nie załapał się również Przemysław Żmuda.
Mamy nadzieję, że będzie to udana inauguracja sezonu i komplet punktów przyjedzie do Stalowej Woli.
Z zespołu Limanovii odeszli ważni piłkarze dla drużyny, ale warto pamiętać, że to oni nie zdołali utrzymać klubu. Sprowadzając do Limanovii nowych graczy postawiono na doświadczenie. I tak kontrakty podpisali 35-letni Marcin Chmiest, 32-letni Dariusz Zawadzki o rok młodszy Michał Gryźlak, czy też 30-letni Maciej Mysiak pozyskany z Floty Świnoujście. W drużynie Limanovii pojawili się jeszcze obrońca Mateusz Urbański z Pogoni Siedlce, napastnik Krzysztof Kozieł z Dalinu Myślenice, bramkarz Mariusz Różalski ostatnio w Popradzie Muszyna, oraz bardzo dobrze prezentujący się w meczach sparingowych ofensywny pomocnik Rafał Waksmundzki z Porońca Poronin. Z pośród nowych zawodników kadrę uzupełniają, dwaj młodzieżowcy, między innymi mający za sobą występy w podstawowym składzie I ligowego Kolejarza Stróże, oraz w młodzieżowej reprezentacji Polski 20-letni pomocnik Mateusz Wilk, oraz Łukasz Krówczyński z Popradu Muszyna również pomocnik.
Historia spotkań pomiędzy obydwoma drużynami nie jest długa. Do tej pory w lidze zespoły zmierzyły się dwukrotnie. Pierwszy mecz rozegrały ze sobą, podobnie jak obecnie na inauguracje rundy jesiennej w ubiegłym sezonie, kiedy to na boisku w Stalowej Woli Limanovia pokonała Stal 1:0-ostatecznie spotkanie zweryfikowano jako walkower dla Stali.
W rewanżu w rundzie wiosennej na boisku Limanovii padł wynik remisowy 1:1 (bramkę dla Limanovii w tym spotkaniu zdobył Wojciech Dziadzio).

Spotkanie Limanovii Szubryt z Stalą poprowadzą:

Sędzia główny: Sylwester Rasmus z Kończewic– kujawsko-pomorsko-wielkopolski ZPN
Sędzia asystent 1: Bartosz Kaszyński – kujawsko-pomorsko-wielkopolski ZPN
Sędzia asystentka 2: Paulina Baranowska – kujawsko-pomorsko-wielkopolski ZPN
Sędzia techniczny: Dawid Pająk – małopolski ZPN

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni