Już jutro kolejne derby.

W środę 29.05. Stal rozegra zaległe spotkanie o mistrzostwo II ligi ze swoją imienniczką z Rzeszowa. Początek spotkania na Stadionie Miejskim „Stal” w Rzeszowie o godzinie 17:00.
To kolejne spotkanie z cyklu derbowych. Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat oba zespoły rywalizowały ze sobą jedenaście razy. Sześć pojedynków rozegrano na poziomie III ligi, pięć na drugoligowym poziomie. Statystyka tych meczów wypada na korzyść zielono-czarnych. Nasza drużyna cztery razy wygrywała z rzeszowską Stalą, cztery razy padł remis i trzy razy uznawaliśmy wyższość biało-niebieskich.
W rundzie jesiennej Stalowcy ulegli przy Hutniczej białej mewie 1:2. Bramki w tamtym spotkaniu zdobyli: Kachniarz, Koczon i Prokić. Już jutro nasz zespół będzie miał okazję zrewanżować się za tą porazkę i przypieczętować utrzymanie w II lidze.
Pzred nami kolejne derby Podkarpacia, które na pewno dostarczą wielu sportowych emocji. Stalówka po trzech wygranych spotkaniach jest głodna kolejnego sukcesu. Rzeszowianie grają w kratkę i również potrzebują punktów, które zapewnią im drugoligowy byt.
Biało-niebiescy w 29 meczach zgromadzili 34 punkty i plasują się na 13 miejscu w tabeli. W ostatniej kolejce pokonali na własnym stadionie Concordię 3:2 co znacznie poprawiło sytuację drużyny w kontekście walki o utrzymanie. 4 maja w Rzeszowie zmieniono trenera, Roberta Kasperczyka zastąpił Krzysztof Łętocha.
Nasz zespół po 29 rozegranych meczach zajmuje 11 miejsce w tabeli z dorobkiem 37 punktów. Drużyna imponuje swoją postawą w ostatnich meczach wygrywając 3 spotkania z rzędu. W minionej kolejce odprawili z kwitkiem bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie, pokonując Garbarnię 2:0. Zdobycie 9 punktów teoretycznie zagwarantowało zielo-czarnym utrzymanie ale zawodnicy nie zamierzają spuszczać z tonu.
Do składu wrócą pauzujący ostatnio za kartki Fabianowski i Czarny. Bardzo prawdopodobny jest również występ Reimana. Zabraknie natomiast Bogacza i Sikorskiego.
Życzymy powodzenia w Rzeszowie i kolejnego sukcesu.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni