Już jutro derby.

Przed nami kolejne sportowe emocje związane z rozgrywkami II Ligi grupy wschodniej. W 32 kolejce spotkań Stalówka zmierzy się ze Stalą Rzeszów. Mecz odbędzie się w sobotę -24.05. o godzinie 17:00 na stadionie MOSiR przy ul. Hutniczej w Stalowej Woli. Zawody sędziował będzie Pan Jacek Kikolski z Płocka.
 W ostatnim meczu Nasz zespół odniósł cenne zwycięstwo na wyjeździe z Concordią- 0:2 i tym samym wydostał się ze strefy spadkowej. Do końca sezonu zostały jednak jeszcze trzy kolejki a sytuacja w tabeli nadal nie jest pewna. Stalowcy muszą do końca walczyć o utrzymanie się na centralnym szczeblu rozgrywek. Mecz z imienniczką z Rzeszowa to mecz o sześć punktów ponieważ oba zespoły dzieli w tabeli zaledwie jedno oczko. 

Drużyna Stali Rzeszów jest naszym bezpośrednim rywalem w walce o czołową ósemkę. Zespół zajmuje w tabeli 11 miejsce z dorobkiem 44 punktów. Biało-niebiescy grają w kratkę i po zwycięstwie przychodzą porażki. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Krzysztofa Łętochy ulegli na własnym stadionie Olimpii Zambrów 0:3 co mocno skomplikowało ich sytuację w tabeli. Trener gości nie będzie mógł skorzystać w sobotę z  Dominika Bednarczyka, który pauzuje za czerwoną kartkę, którą otrzymał w meczu z Olimpią. Po przegranej przed własną publicznością motywacji zawodnikom z Rzeszowa nie brakuje. Muszą pokazać na co ich stać i z determinacją powalczą o bezcenne punkty potrzebne do utrzymania.

Stalówka najwidoczniej wraca do formy. Po 31 kolejkach zespół zajmuje 7 lokatę w tabeli z dorobkiem 45 punktów. Stalowcy podobnie jak drużyna z Rzeszowa potrzebują zwycięstwa, które przybliży nas do utrzymania w lidze. Zielono -czarni będą chcieli zrehabilitować się publiczności za ostatnią porażkę przy Hutniczej z Pogonią (1:2). Stalówka jest również w tej rundzie niepokonana w derbowych pojedynkach i mamy nadzieję, że po zwycięstwach nad Motorem i Siarką przyjdzie kolej na białą mewę.
W Stalowej Woli występuje obecnie kilku zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali biało-niebieskie barwy. W Rzeszowie grali m.in. Fabianowski, Wietecha, Reiman, Sikorski, Carny.
W rundzie jesiennej derby rozgrywane na boisku w Rzeszowie zakończyły się remisem 1:1. Bramki w tamtym meczu zdobywali Prędota i Czarny.
W ostatnich 10 spotkaniach obu drużyn najczęściej padał remis- 5 razy, 3 razy wygrywała Stalówka a 2 razy rzeszowianie.

Wszystkich sympatyków piłki nożnej serdecznie zapraszamy jutro na stadion MOSiR przy ul. Hutniczej. Zapowiada się emocjonujące widowisko.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni