Już jutro derby.

Bilans gier w derbowych meczach jest korzystny dla Stali, która wygrała z Siarką 11 razy, 11 razy był remis, a 6 razy triumfowali tarnobrzeżanie. Starsi kibice pamiętają jeszcze me-cze w drugiej lidze w sezonie 1974/75, gdy Siarka wygrała w Stalowej Woli 1:0, a Stal w Tarnobrzegu 2:0. W sezonie 1993/94 oba zespoły spotkały się w ekstraklasie, w Stalowej Woli był bezbramkowy remis, a w Tarnobrzegu wygrała Siarka 1:0. Były też i mecze w trzeciej lidze, w sezonie 2001/2002 Stal wygrała u siebie 3:1, a w rewanżu było 0:0. Zanim obie ekipy spotkały się ponownie w sezonie 2012/2013, po raz ostatni grały ze sobą wcześniej w sezonie 2003/2004. Wtedy Stal wygrała na własnym stadionie 2:0, a w Tarnobrzegu padł bezbramkowy remis. W sezonie 2012/2013 w Stalowej Woli padł remis 2:2, a w rewanżu w Tarnobrzegu Stal wygrała 2:1. W sezonie 2013/2014 Stal przegrała u siebie z Siarką 0:1 i wygrała w Tarnobrzegu 2:1.

Mówią o meczu:

Jaromir Wieprzęć, trener Stali: – Niby jesteśmy gospodarzami meczu, ale gramy na wyjeździe. W ligowych meczach z Rozwojem Katowice i Nadwiślanem Góra słabsze były w naszym wykonaniu drugie połowy, mam nadzieję, że teraz już czegoś takiego nie będzie. To jest plus, że będą mogli wspierać nas dopingiem nasi kibice, choć zarówno oni, jak i my w zespole wolelibyśmy grać na swoim stadionie. Ostatnio padały dla nas gole po stałych fragmentach gry, pracujemy nad nimi na treningach.

Tomasz Tułacz, trener Siarki: – Sytuacja zdrowotna zawodników w naszej drużynie poprawia się i jest to zadowalające nie tylko w kontekście meczu ze Stalą, ale i następnych spotkań. Wiadomo co oznaczają derby, to szczególnie ważny mecz dla kibiców. Nasi gracze muszą stanąć na wysokości zadania i pokonać rywali. W takich spotkaniach liczy się przede wszystkim walka i tak będzie tym razem.

Robert Chwastek, piłkarz Siarki: – W każdym regionie derby wyzwalają wielkie emocje. Ja jeszcze w derbach tego regionu udziału nie brałem, ale trochę słyszałem od kolegów, jakie to są mecze. Nie myślimy o meczach, które już za nami, koncentrujemy się na spotkaniu ze Stalą. Jeśli chodzi o moje zdrowie, to nie jest idealnie, ale do chwili rozpoczęcia gry wszystko powinno być dobrze.

Tomasz Wietecha, bramkarz Stali: – Niektórzy w naszym zespole nie znają jeszcze smaku spotkań derbowych z Siarką, ja trochę wiem na ten temat i zrobię wszystko, żeby było dobrze, myślę, że koledzy też się odpowiednio nastawią. Możemy być źli, że nie gramy u siebie, ale co to teraz da. Przykre, że taki mecz jak z Siarką nie obejrzą kibice w większości ze Stalowej Woli, postaramy się im to jakoś wynagrodzić. Jestem dobrej myśli, Siarka to zespół jak każdy inny, w tej lidze nie ma jakichś „mocarzy”, których trzeba się bać.

echodnia.eu

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni