Jutro Stal zagra w Radomiu.

W sobotę o godzinie 13:00 na stadionie przy ulicy Struga 63 w Radomiu Stalówka zmierzy się z Radomiakiem.
Będzie to siedemnasta- ostatnia kolejka spotkań o mistrzostwo II ligi wschodniej w rundzie jesiennej.
Sobotni mecz nie zakończy jednak ligowego grania w tym roku. Tydzień później nasz zespół czeka rywalizacja z Limanovią w Limanowej. To spotkanie zostanie rozegrane awansem z wiosny.
Konfrontacje Radomiaka ze „Stalówką” mają bogatą historię i sporo by można napisać o meczach sprzed lat, ale obecnie nie ma to żadnego znaczenia. Sytuacja obu drużyn jest aktualnie zgoła odmienna. Stal radzi sobie w lidze dobrze, czego efektem jest trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów. Stalowcy mogą pochwalić się również najmniejszą ilością straconych bramek w lidze. Do tej pory rywale trafiali do naszej siatki 14 razy. W ostatniej kolejce zielono-czarni wysoko wygrali na własnym terenie ze Świtem 4:0. Wszyscy mamy nadzieję na podtrzymanie dobrej passy naszego zespołu i kolejną zdobycz punktową.
Zespół z Radomia natomiast plasuje się na 16 pozycji w tabeli z dorobkiem 17 punktów. W ostatniej kolejce Radomiak zdobył w Zambrowie jedno oczko, ale jak podkreślał po meczu trener Marcin Jałocha, była to bardziej strata dwóch, niż zyskanie jednego punktu. Drużyna od trzech kolejek nie może wygrać, a tylko zwycięstwa pozwolą „zielonym” złapać kontakt ze środkiem tabeli.
W sezonie 2012/2013 w rywalizacji obu drużyn padły dwa remisy. W Stalowej Woli był wynik 1:1 a na wiosnę w Radomiu nie padła żadna bramka.
Zapowiada się ciekawe widowisko sportowe. Emocji na boisku nie powinno zabraknąć.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni