Jedenastka rundy jesiennej.

Za nami 17.kolejek rundy jesiennej i 2.kolejki rozegrane awansem z rundy wiosennej. 19.serii spotkań wyłoniła nam najlepszą jedenastkę spośród piłkarzy drugoligowych drużyn. Na miano najlepszych zawodników według portalu www.2ligapolska.pl zasłużyli poniżsi zawodnicy.

Tomasz Libera – Stal Mielec. Bramkarz lidera II ligi wystąpił w 18-tu spotkaniach i puścił 16.bramek – najmniej ze wszystkich bramkarzy w stosunku do rozegranych meczów. Libera, to bardzo mocny punkt Stali Mielec, który dobrze współpracuje z linią defensywną. Jego brak był widoczny w meczu z ROW Rybnik, w którym to Stal poniosła jedną z dwóch porażek w tej części sezonu.
Bardzo dobra postawa mieleckiego bramkarza nie umknęła uwadze skautów klubów z wyższych lig. Podobno Liberę mieli oglądać wysłannicy Wisły Kraków, Maciej Żurawski i Marcin Kuźba.

Maciej Mysiak- Znicz Pruszków. Solidny i bardzo rosły obrońca Znicza Pruszków, który dzięki swojemu doświadczeniu w wyższych ligach mocno przyczynił się do dobrego rezultatu 4.drużyny obecnych rozgrywek. Mysiak wie kiedy trzeba bronić a kiedy wesprzeć zespół w ofensywie. To za sprawa jego jedynym trafieniom Znicz zdobywał w tej rundzie cenne trzy punkty w meczach z Puszczą i Okocimskim, a także jeden wyjazdowy punkt z Siarką.

Kamil Kościelny-Siarka Tarnobrzeg. Filar obrony tarnobrzeskiej Siarki. Prawdziwy walczak, który nie odkłada nogi w żadnym starciu. Wiele razy udowodnił, że dobrze gra głową, strzelając bardzo ważne bramki dla swojej drużyny. Mimo młodego wieku, to również jeden z bardziej doświadczonych zawodników w młodej drużynie z Tarnobrzega.

Jakub Poznański- Kotwica Kołobrzeg. Najbardziej bramkostrzelny obrońca ligi. Rosły i bardzo dobrze zbudowany, niczym gladiator, Jakub Poznański to kapitan i lider drużyny z Kołobrzegu. Dla redakcji portalu www.2ligapolska.pl, to jedno z największych objawień obecnego sezonu.

Dominik Lemanek-Olimpia Zambrów. Prawdziwy skarb Olimpii Zambrów. Ofensywny i bramkostrzelny pomocnik, który nakręca grę całego zespołu. To on poprowadził Zambrowian do spektakularnego zwycięstwa nad Wisłą Puławy. Potrafi dobrze dryblować.

Piotr Malinowski-Raków Częstochowa. Doświadczony, inteligentny i precyzyjny, to chyba najlepsze określenia jednego z najlepszych zawodników Częstochowskiej lokomotywy. Jego podania wielokrotnie otwierały drogę do bramki bramkostrzelnym napastnikom Rakowa.

Damian Łanucha- STAL P.S.A . Lider środka pola w drużynie Stali Stalowa Wola. To na nim spoczywa ciężar gry całego zespołu. Bardzo dobrze łączy grę pomiędzy defensywną a ofensywną formacją.

Jakub Żubrowski – Stal Mielec. To taki Grzegorz Krychowiak mieleckiej Stali. Walczący o każdą piłkę, świetnie potrafi rozprowadzić akcję ofensywną, potrafi uderzyć z daleka. Jego bramka z Polonią Bytom, to zapewne kandydatka do bramki rundy jesiennej.

Łukasz Grzeszczyk-GKS Tychy. GKS Tychy trochę zawodzi w obecnych rozgrywkach, ale nie Grzeszczyk. To obecnie zdecydowanie najlepszy zawodnik ekipy ze Śląska. Ma już na swoim koncie dziewięć bramek i na pewno powalczy jeszcze o koronę króla strzelców.

Jarosław Niezgoda-Wisła Puławy. Młodziutki, perspektywiczny i najskuteczniejszy (9.bramek) zawodnik wicelidera z Puław. Jego talent został zauważony przez trenera reprezentacji U-20, Miłosza Stępińskiego. Jeśli będzie rozwijał się tak szybko jak do tej pory, to wkrótce zagra w wyższej lidze.

Leandro – Radomiak Radom. To najlepszy strzelec obecnych rozgrywek II ligi – ma już 14.bramek na koncie i jest zdecydowanym kandydatem do uzyskania korony króla strzelców na zakończenie sezonu 2015/2016. Prawdziwy skarb beniaminka z Radomia. To w dużej mierze od jego dyspozycji zależą wyniki Radomiaka .

2ligapolska.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni