Jedenastka kolejki.

Prezentujemy Państwu jedenastkę 15.kolejki wg www.pilkanozna.pl.
Jedenastka 15.kolejki opiera się głównie na zawodnikach zespołów Legionovii Legionowo, Siarki Tarnobrzeg, Radomiaka Radom i Stali Mielec, które mają po dwóch swoich reprezentantów w najlepszej drużynie kolejki. Wyselekcjonowani zawodnicy bardzo mocno przyczynili się do zwycięstw swoich drużyn w rozegranych meczach minionego weekendu.

W bramce Legionovii bardzo dobrze zaprezentował się Mikołaj Smyłek, który zachował czyste konto w meczu z rozpędzoną Stalówką.

Filarami nie do przejścia byli stoperzy Norbert Jędrzejczyk (Radomiak), Kamil Kościelny (Siarka Tarnobrzeg) i Sebastian Zalepa (Stal Mielec), którzy zadbali o to aby ich drużyny zagrały na zero z tyłu.

W pomocy znalazło się miejsce dla doświadczonego Piotra Malinowskiego, który ma bardzo duży wkład w ostatnie dobre wyniki Rakowa Częstochowa.

W derbach Małopolski dobrze zaprezentował się bramkostrzelny pomocnik Okocimskiego Brzesko, Wojciech Wojcieszyński, który między innymi sprawił, że jego drużyna będzie panować w Małopolsce do meczu rewanżowego w Niepołomicach.

Nareszcie przełamał nam się Nadwiślan Góra i wygrał swoje spotkanie z Polonią Bytom. Duża w tym zasługa rozgrywającego gospodarzy, Kamila Bętkowskiego.

Na skrzydło trafił Daniel Koczon z Siarki, który strzelił jedną z bramek w meczu z Olimpią Zambrów wygranym efektownie przez gospodarzy 3:0.

W jedenastce kolejki nie mogło zabraknąć miejsca dla obecnego lidera klasyfikacji strzelców drugiej ligi, czyli Leandro z Radomiaka. Brazylijczyk to nie tylko najlepszy strzelec drużyny z Radomia ale jej prawdziwy lider, który w takich meczach jak ten z GKS-em Tychy potrafi poprowadzić zespół do wygranej. Leandro ma na swoim koncie 11 bramek.

Podobne zdanie mamy o Andrei Prokiću ze Stali Mielec, który walnie przyczynił się do zwycięstwa Stali nad Wisłą Puławy, co pozwoliło drużynie z Mielca wrócić na szczyt drugoligowej tabeli. Prawdopodobnie to dla niego na ten mecz przyjechali obserwatorzy Wisły Kraków i byli reprezentanci Polski, Maciej Żurawski i Marcin Kuźba.
Kompletna jedenastka 15.kolejki:

Bramkarz: Mikołaj Smyłek (Legionovia Legionowo)
Obrońcy: Norbert Jędrzejczyk (Radomiak Radom), Kamil Kościelny (Siarka Tarnobrzeg), Sebastian Zalepa (Stal Mielec)

Pomocnicy: Piotr Malinowski (Raków Częstochowa), Wojciech Wojcieszyński (Okocimski Brzesko), Kamil Bętkowski (Nadwiślan Góra), Daniel Koczon (Siarka Tarnobrzeg)

Napastnicy: Mateusz Kwiatkowski (Legionovia Legionowo), Andreja Prokić (Stal Mielec), Leandro (Radomiak Radom).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni