Jedenastka kolejki.

Za nami 23.kolejka II ligi rozegrana w ramach rundy wiosennej. Zapraszamy do zapoznania się z jedenastką tej kolekcji wyselekcjonowaną przez redakcję portalu 2ligapolska.pl.

Bramkarz:

Marek Ufnal (Błękitni Stargard) – doświadczony bramkarz Błękitnych w spotkaniu ze Stalą Mielec był najpewniejszym punktem gospodarzy. Ufnal wielokrotnie radził sobie w trudnych sytuacjach, które stwarzał sobie lider. Bardzo dobra postawa bramkarz Błękitnych zapadnie w pamięci Szymonowi Sobczakowi, który kilka razy stawał przed szansą przed zdobyciem gola ale za każdym razem na posterunku był Marek Ufnal.

Obrońcy:

Krzysztof Wicki (Gryf Wejherowo) – jego skuteczność sprawiła, że dwie kolejki temu „zmieniliśmy” mu pozycję z obrońcy na napastnika… Oczywiście to nasza pomyłka, ale to nie jest przypadkiem, że Wicki po raz drugi w tym roku znalazł się w najlepszej jedenastce kolejki. Tym razem skutecznie wykorzystał rzut karny i ustalił wynik meczu, ale również bardzo dobrze kierował defensywą, która przetrwała gola liczne ataki Siarki bez straty.

Kamil Kościelny (Radomiak Radom) – bardzo dobrze wpasował się w defensywę Radomiaka i dobrze rozumie się w środku obrony z Maciejem Świdzikowskim. W derbach Mazowsza grał bardzo twardo i skutecznie w destrukcji. Standardowo włączał się do stałych fragmentów gry na połowie przeciwnika i wygrał kilka istotnych pojedynków główkowych, które stwarzały sytuacje strzeleckie dla partnerów z drużyny.

Mateusz Pielach (Wisła Puławy) – mimo porażki jego drużyny, zagrał bardzo dobry mecz. Co najmniej dwa razy ofiarnie ratował swój zespół przed stratą bramki. Gdy Wisła wzięła się już za odrabianie strat, był bardzo aktywny w ofensywie. To on asystował przy bramce Budzyńskiego, która padła po jednym z rzutów wolnych.

Pomocnicy:

Rafał Figiel (Raków Częstochowa) – ten bardzo waleczny i kreatywny pomocnik Rakowa był najlepszy graczem na boisku w barwach Rakowa. Strzelec gola na 2:0 kilka razy popisał się dobrymi zagraniami do partnerów z drużyny. Kiedy goście naciskali na bramkę Mielcarza aby zdobyć wyrównującą bramkę Figiel próbował utrzymać piłkę w środku pola aby dać odetchnąć kolegom z formacji defensywnej.

Dawid Abramowicz (Puszcza Niepołomice) – bardzo aktywny na lewej stronie boiska nareszcie zdobył swojego pierwszego gola w barwach Puszczy. Asystował również przy golu na 3:0, gdy zagrał świetnie dwójkową akcję z Broziem.

Maciej Domański (Puszcza Niepołomice) – podobnie jak jego kolega z zespołu był bardzo aktywny w atakach gospodarzy i ustalił wynik meczu strzałem w okienko. Dobrze zaczyna wyglądać współpraca w ofensywie Żubrów, które nareszcie się przełamały i zdobyły więcej niż jedną bramkę.

Dawid Kamiński (Raków Częstochowa) – jego brak był bardzo widoczny przed tygodniem w Mielcu. Teraz wrócił do składu Rakowa i próbował rozbijać swoimi atakami obronę gości, którzy często musieli powstrzymywać go faulem. Kamiński był aktywny przy akcji bramkowej na 1:0, a także asystował przy golu na 2:0

Robert Tunkiewicz (Olimpia Zambrów) – bohater Olimpii wrócił na Podkarpacie by zdobyć zwycięskiego gola dla swojej drużyny. Były gracz Siarki, doskonale zachował się przy zdobytej bramce, kiedy to dostał piłkę w polu karnym i przytomnie przerzucił sobie ją nad jednym z obrońców aby później wpakować ją do siatki.

Napastnicy:

Mateusz Kuzimski (Gryf Wejherowo) – kolejny dobry mecz i kolejną bramkę zaliczył napastnik Gryfu. Tym razem nie z rzutu wolnego ale strzałem głową zdobył swojego drugiego gola w tym roku. Był aktywny w ataku i próbował rozbijać obronę Siarki ale więcej bramek już nie zdobył.

Mateusz Broź (Puszcza Niepołomice) – co prawda najlepszy napastnik Puszczy gola w meczu z Polonią Bytom nie zdobył ale dwukrotnie doskonale asystował przy bramkach na 2:0 i 3:0. Bardzo dobry występ tego zawodnika, który był niezwykle pożyteczny dla drużyny w tym spotkaniu

źródło: www.2ligapolska.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni